یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
هویت اعضای پاکستانی داعش

به گزارش ایراف، المرصاد رسانه نزدیک به دستگاه اطلاعاتی طالبان در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس ادعا کرده است که یکی دیگر از اعضای داعش به نام امیرخان که اصالتاً اهل کراچی (پاکستان) است، گفته که او نیز در پاکستان جایی که دعوت به صفوف «خوارج» عام است، در گروه داعش استخدام شده است.

المرصاد در ادامه نوشته است که ویدیوهای اعترافات دو عضو دستگیر شده‌ داعش پاکستانی را دریافت کرده که یکی از آن‌ها مسئول جذب کمک‌های مالی و نیروی انسانی به داعش خراسان بوده و دیگری فعالیت تبلیغاتی می‌کرد.

این در حالی است که خبرگزاری آناتولی ترکیه روز چهارشنبه 19 اردیبهشت به نقل از  «عنایت الله خوارزمی» سخنگوی وزارت دفاع طالبان نوشت: مواردی داریم که یاغی های داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان شده، از خاک پاکستان علیه سرزمین ما استفاده کرده‌ اند و حوادث تروریستی را از آن کشور سازماندهی کرده اند. پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشد.

در همین حال ژنرال احمد شریف، سخنگوی ارتش پاکستان روز گذشته در یک نشست خبری طالبان را متهم کرده بود که به تعهداتش در مبارزه با تروریسم عمل نکرده است. وی گفت: حمله ماه مارس در منطقه خیبرپختونخواه که منجر به کشته شدن ۵ مهندس چینی شد، در افغانستان برنامه ریزی شده بود.

سخنگوی وزارت دفاع دولت موقت طالبان در افغانستان در پاسخ به اظهارات طرف پاکستانی افزود: انگشت اتهام به سوی افغانستان تلاش ناموفق اسلام آباد برای فرار از مسئولیت‌ هایش است.

وی در واکنش به حمله ماه مارس که مهندسان چینی را هدف قرار داد و به عقیده طرف پاکستانی در افغانستان طراحی شده بود، همچنین اظهار داشت که «خیبرپختونخواه در منطقه‌ ای قرار دارد که تحت پوشش امنیتی شدید ارتش پاکستان است.»

عنایت الله خوارزمی گفت که ادعای مقامات نظامی پاکستان غیرمسئولانه و دور از واقعیت بوده و هدف قرار دادن اتباع چینی نشان‌دهنده «ضعف سازمان‌ های امنیتی پاکستان» است.

گفتنی است که در ماه مارس، یک بمب‌گذار انتحاری به کاروان مهندسان چینی که مشغول کار روی یک پروژه سد در شمال غرب پاکستان بودند، حمله کرده و ۶ نفر را کشتند.

درباره ی وزارت دفاع طالبان: داعش از پاکستان وارد افغانستان می شود بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=18702

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها