یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
گذرگاه تورخم بار دیگر مسدود شد

در پی درگیری میان مسئولان مرزی و آژانس تحقیقات فدرال پاکستان، گذرگاه تورخم بسته شده است.

به گزارش ایراف، منابع گزارش داده‌اند که امروز یکشنبه، ۵ فروردین، در پی درگیری میان مسئولان مرزی و آژانس تحقیقات فدرال پاکستان، گذرگاه تورخم بسته شده است.

به گفته منابع، در این درگیری ۱۳ نفر از کارکنان این دو اداره پاکستان زخمی شده‌اند.

منابع می‌گویند که این درگیری میان مقام‌های «سپاه مرزی» و آژانس تحقیقات فدرال پاکستان رخ داده و این دو اداره همدیگر را به دخالت در مسئولیت‌ها و اختیارات خود متهم می‌کنند.

به گفته منابع، مرزبانان پاکستانی می‌گویند که مسئولیت بررسی اسناد مسافران به آن‌ها برمی‌گردد و آژانس تحقیقات فدرال حق دخالت در این روند را ندارد. برپایه اطلاعات منابع، مقام‌های آژانس تحقیقات فدرال که بخش مهاجرت در مرز را پیش می‌برند، متعقد اند که مرزبانان تنها در نقطه صفر مرز تورخم می‌توانند اسناد مسافران را بررسی کنند و حق ندارند در بخش مهاجرت دخالت کنند.

منابع می‌افزایند هنگامی که مرزبانان برای انجام‌ کارهایی در بخش مهاجرت اقدام کردند، با مسئولان آژانس تحقیقات فدرال پاکستان درگیر شدند. گفته می‌شود که در مجموع ۱۳ نفر در این درگیری زخمی شده‌اند.

گذرگاه تورخم در ماه‌های گذشته بارها بسته شده؛ اما این نخستین بار است که علت بسته شدن آن درگیری خودی ادارات پاکستانی است.

آخرین بار اواخر ماه گذشته پاکستان تورخم را به روی مسافران بدون ویزا بست؛ اما پس از سه روز، حکومت سرپرست افغانستان خبر داد که این گذرگاه به روی بیماران سرطانی باز شده است.

پیشنهاد می شود:درگیری شدید نیروهای افغانستان و پاکستان در امتداد خط دیورند

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=10776

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها