یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
تهدید سفارتخانه‌های ایران، هند و چین در افغانستان

یک نشریه امریکایی از قول داعش ادعا کرده که این گروه هشدار داده است که به سفارتخانه‌های ایران، هند و چین در افغانستان حمله می‌کند.

به گزارش ایراف، به‌دنبال حمله مرگبار بر سالن کنسرتی در نزدیکی مسکو و واکنش حکومت سرپرست افغانستان نسبت به آن، شاخه خراسان داعش تهدید کرده است که بر سفارتخانه‌های چین، هند و ایران در افغانستان نیز حمله می‌کند.

نیویورک تایمز گزارش داده است که در ماه‌های اخیر، روابط حکومت سرپرست افغانستان با روسیه و همچنین چین و ایران گرم شده است.

بربنیاد این گزارش، داعش کرملین را به‌خاطر «مداخلاتش در سوریه و طالبان را برای تعامل با مقام‌های روسیه دهه‌ها پس از حمله اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان محکوم کرده است.»

ریکاردو واله؛ مدیر تحقیق یک نهاد پژوهشی به نام «خاطرات خراسان»، مستقر در اسلام‌آباد گفت: «شایع شده است که داعش طالبان را به‌خاطر دوستی با دشمنان پیشین متهم به خیانت به افغانستان و دین اسلام کرده است.»

براساس این گزارش، در سال ۲۰۲۲، داعش حملاتی را بر سفارت‌های روسیه و پاکستان در کابل و هتلی که محل اقامت بسیاری از اتباع چینی بود نیز انجام داد.

این در حالی است که وزارت خارجه حکومت سرپرست افغانستان در بیانیه‌ای حمله اخیر در مسکو را «تروریستی» خوانده و با «شدیدترین الفاظ» محکوم کرده است.

حکومت سرپرست افغانستان گفته‌ که گروه داعش غیرنظامیان را در افغانستان و سایر مناطق دنیا هدف قرار می‌دهد.

شمار قربانیان حمله اخیر بر تالار کنسرت کروکوس در مسکو به ۱۳۳ کشته و حدود ۱۵۰ زخمی رسیده است و برخی مقام‌های روسیه از انتقام شدید و «بی‌رحمانه» از عاملان آن صحبت کرده‌اند.

پیشنهاد می شود: داعش در افغانستان نابود شده است

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=10763

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها