چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
یادبود شهیدان رییسی و امیرعبداللهیان در سازمان ملل-ایراف

به گزارش ایراف، مجمع عمومی سازمان ملل هفته آینده مراسم گرامیداشتی‌ را برای سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه شهید و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی برگزار می‌کند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است پنجشنبه آینده مجلس گرامیداشت رئیس‌ جمهور و وزیر خارحه شهید ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی را برگزار کند.

«دنیس فرانسیس» رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این جلسه روز ۳۰ می (پنجشنبه ۱۰ خرداد) برگزار خواهد شد.

رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد این نهاد بین المللی در نیویورک به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران ادای احترام کرد.

فرانسیس عصر پنجشنبه به وقت محلی با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک دفتر یادبود دیپلماتیک برای گرامیداشت یاد و خاطره سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید و نیز حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه شهید ایران را امضا کرد.

رئیس مجمع هفتاد و هشتم سازمان ملل که مورد استقبال امیرسعید ایروانی قرار گرفت، با او دیدار صمیمانه‌ای داشت و درباره سانحه دلخراش سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران سوال و با دولت و ملت بزرگ ایران و همچنین خانواده‌های شهدای این سانحه هوایی ابراز همدردی کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل به احترام  سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید ایران و همراهان او از جمله حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در سانحه سقوط بالگرد، یک دقیقه سکوت کرد.

فرانسیس رئیس مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی در نشست مجمع عمومی، گفت: وظیفه است که یاد سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران که متاسفانه در تاریخ ۱۹ ماه مه ۲۰۲۴ (۳۰ اردیبهشت) جان خود را از دست داد، گرامی بدارم.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: به نمایندگی مجمع عمومی، من از نماینده جمهوری اسلامی ایران می‌خواهم به دولت و مردم ایران و خانواده آیت الله سید ابراهیم رئیسی تسلیت بگوید.

وی تصریح کرد: من اکنون از اعضای مجمع عمومی می‌خواهم به احترام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در جایگاه خود بایستند و یک دقیقه سکوت کنند.

پیش از این نیز شورای امنیت سازمان ملل به احترام رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران و همراهانشان در سانحه سقوط بالگرد سکوت کرده بودند و پرچم سازمان ملل نیز به حالت نیمه افراشته درآمد.

پیشنهاد می شود: حضور مقامات ارشد کشورهای مختلف برای شرکت در مراسم شهید رئیسی

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=21436

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها