دستگیری چند عضو داعش در فرانسه به اتهام طراحی حمله بر افتتاحیه المپیک-ایراف نیوز

به گزارش ایراف؛ روزنامه تلگراف به نقل از جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه گزارش داده است که پلیس این کشور شماری از افراد وابسته به شاخه خراسان داعش را به اتهام برنامه‌ریزی برلی حمله به مراسم بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ بازداشت کرده است.

آقای دارونین هرچند تعداد این افراد را مشخص نکرد؛ اما می‌گوید که این افراد در رابطه با دو رویداد جداگانه بازداشت شده‌اند.

این در حالی است که افزایش فعالیت افراد وابسته به داعش یکی از نگرانی‌های جدی امنیتی در فرانسه؛ به‌ویژه در آستانه برگزاری بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۴ پاریس است.

پیش از این رسانه‌های غربی گزارش دادند که پس از حمله داعش خراسان به تالار کنسرت موسیقی در حومه مسکو، غرب نگران حمله‌های احتمالی این گروه در اروپا و آمریکا است.

این رسانه‌ها به نقل از مقام‌های غربی نوشتند که داعش خراسان قصد حمله‌ها براهدافی در کشورهای غربی را دارد؛ اما اکنون چنین توانایی ندارد.

حمله احتمالی داعش خراسان بر تماشاگران بازهای‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴، نگرانی جدی کشورهای غربی به‌ویژه فرانسه است.

قرار است بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ هم از ۲۸ آگوست تا ۸ سپتامبر در شهر پاریس، پایتخت فرانسه برگزار شود.

مجله لانگ وار ژورنال در گزارش تازه خود که در مورد فعالیت داعش شاخه خراسان در افغانستان منتشر کرد، با اشاره به توانایی داعش برای انجام عملیات‌هایی در اروپا و آمریکا گفته است که داعش در تلاش است در المپیک فرانسه اخلال ایجاد کند.

لازم به ذکر است داعش خراسان در ۴ سال اخیر ۸۳۹ عملیات تروریستی انجام داده است.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=28135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها