یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
وزارت دفاع طالبان: داعش از پاکستان وارد افغانستان می‌شود- ایراف

وزرات دفاع حکومت سرپرست افغانستان در واکنش به اظهارات سخنگوی ارتش پاکستان در مورد حضور و فعالیت طالبان پاکستانی در خاک افغانستان با رد این ادعا اعلام کرد که داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان می شود.

به گزارش ایراف، در پی اظهارات روز گذشته سخنگوی ارتش پاکستان مبنی بر حضور و تجهیز نیروهای گروه تحریک طالبان پاکستانی در خاک افغانستان، وزارت دفاع حکومت سرپرست افغانستان با انتشار خبرنامه ای ضمن رد این ادعا مطرح کرد که این اظهارات غیرمسئولانه و دور از واقعیت است.

وزارت دفاع حکومت سرپرست افغانستان همچنین برای نخستین بار به شکل صریح مطرح کرد که داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان می شود.

این وزارتخانه همچنین در خبرنامه خود آورده است که نقش اتباع افغانستان در حمله اخیر به خودروی مهندسان چینی در پاکستان واقعیت ندارد.

روز گذشته، شریف احمد چودری، سخنگوی ارتش پاکستان در یک نشست خبری مطرح کرد که حملات تی تی پی از خاک افغانستان علیه پاکستان صورت می گیرد.

او در این نشست خبری فهرستی از نام ها و ویدیوهای مرتبط با حملات تروریستی در پاکستان را منتشر کرد که مدعی شد که آنها شهروندان افغانستان هستند. او همچنین افزود که سلاح های جدید گروه های تروریستی در خاک افغانستان به آنها داده شده است.

روابط افغانستان و پاکستان از زمان افزایش حملات تی تی پی به خاک پاکستان تیره و گاهی همراه با تنش بوده است. اسلام آباد مدعی است که این حملات از خاک افغانستان صورت می گیرد و باید کابل در این زمینه پاسخگو باشد، اما دولت کابل این ادعاها را رد می‌کند و آن را مسأله داخلی پاکستان می داند.

از طرف دیگر، مقامات پاکستانی معتقد هستند که کابل به توافقنامه دوحه عمل نکرده است.

در نتیجه، با افزایش تهدیدات تروریستی در خاک پاکستان علی رغم اینکه انتظار می رفت روابط کابل و اسلام آباد پس از روی کار آمدن مجدد طالبان در مسیر تعامل مثبت، قرار بگیرد، آنگونه که اسلام‌آباد انتظار داشت پیش نرفته است.

پیشنهاد می شود: اوراسیا: داعش در ایالت خیبرپختونخواه پاکستان در حال سربازگیری است

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=18299

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها