چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
واکنش پاکستان و هند به حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی- ایراف

وزارت خارجه پاکستان ضمن ابراز نگرانی از حمله ایران به اسراییل اعلام کرده است که این کشور تحولات جاری در خاورمیانه را زیر نظر دارد. هند نیز در واکنشی مشابه درباره تبعات خصومت میان ایران و رژیم صهیونیستی برای صلح و ثبات در منطقه ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایراف، وزارت خارجه پاکستان، امروز یک‌شنبه، ۲۶ فروردین از تحولات جاری در خارمیانه ابراز نگرانی کرده و گفته که این تحولات را تحت نظر دارد.

در همین حال، پاکستان خواهان خویشتن‌داری طرف‌های درگیر شده و گفته تحولات امروز پیامدهای فروپاشی دیپلماسی را نشان می‌دهد.

وزارت خارجه پاکستان می‌گوید پاکستان ماه‌هاست که بر ضرورت تلاش‌های بین المللی برای جلوگیری از گسترش خصومت‌ها در منطقه و برقراری آتش‌بس در غزه تاکید کرده است.

پاکستان همچنین گفته که بازگرداندن صلح ضروری است و این کشور از همه طرف‌ها می‌خواهد که به سمت تنش‌زدایی حرکت کنند.

همچنین پس از حملات گسترده ایران به سرزمین های اشغالی، هند هم امروز یک‌شنبه، ۲۶ فروردین، اعلام کرد که خصومت‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و رژیم صهیونیستی صلح و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

وزارت خارجه هند با نشر بیانیه‌ای گفت: «ما به طور جدی نگران تشدید خصومت‌ها میان اسرائیل و جمهوری اسلامی هستیم که صلح و امنیت در منطقه را تهدید می‌کند.»

در این بیانیه گفته شده: «ما خواستار تنش‌زدایی فوری، اعمال خویشتن داری، عقب‌نشینی از خشونت و بازگشت به مسیر دیپلماسی هستیم.»

وزارت امور خارجه هند افزوده: «ما از نزدیک وضعیت در حال تحول را زیر نظر داریم. سفارت‌های ما در منطقه در ارتباط نزدیک با جامعه هندی اند. حفظ امنیت و ثبات در منطقه حیاتی است.»

این در حالی است که پیشتر رژیم صهیونیستی از حملات گسترده ایران به این رژیم خبر داد و گفت که ایران بیش از ۲۰۰ موشک و پهپاد به سمت آن‌ها شلیک کرده است.

در همین حال، آمریکا نیز ضمن ابراز نگرانی از این حملات ایران خواهان نشست فوری شورای امنیت شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفته: «من خواستار توقف فوری این خصومت‌ها هستم. نه منطقه و نه جهان توان تحمل جنگ دیگری را دارند.»

پیشنهاد می شود: نشست اضطراری شورای امنیت درباره حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=13823

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها