چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
تکذیب حضور طالبان پاکستان در خاک افغانستان- هشدار کابل به اسلام‌آباد درباره عواقب تجاوز به خاک افغانستان

به دنبال حمله هوایی پاکستان به بخش‌هایی از خاک افغانستان، حکومت سرپرست افغانستان به اسلام‌آباد هشدار داده‌ که حمله به خاک این کشور عواقب بسیار بدی برای پاکستان خواهد داشت.

به گزارش ایراف، ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی حکومت سرپرست افغانستان، امروز دوشنبه، ۲۸ اسفند اعلام کرده که در حملات هوایی در خوست و پکتیکا ۶ نفر از جمله سه زن و سه کودک کشته شده‌اند.

مجاهد با رد حضور عبدالله‌شاه محسود؛ فرمانده طالبان پاکستانی در خاک افغانستان هشدار داده‌ که ادامه این حملات عواقب بسیاری دارد که از کنترل پاکستان خارج است.

پیشتر، برخی رسانه‌ها گزارش دادند که عبدالله‌شاه محسود؛ فرمانده ارشد طالبان پاکستانی به همراه همسر و فرزندش در حمله هوایی شب گذشته به مناطقی در ولایات خوست و پکتیا کشته شده است.

اگرچه تحریک طالبان پاکستانی با نشر ویدیویی، حضور این فرمانده خود در افغانستان را تکذیب کرده است.

در اعلامیه‌ای که مجاهد نشر کرده، آمده است: «شب گذشته حوالی ساعت ۳، هواپیماهای پاکستانی‌ خانه‌های مردم عادی را در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا و در ولسوالی سپره ولایت خوست بمباران کردند.»

براساس این اعلامیه،‌ این حملات شش کشته داشته که سه زن و سه کودک هستند.

مجاهد در این اعلامیه گفته که عبدالله شاه محسود؛ فرمانده طالبان پاکستان که «طرف پاکستانی مدعی است در این حمله هدف قرار گرفته است» در پاکستان است.

در اعلامیه یادشده آمده که در مناطقی که حمله صورت گرفته، مردمی زندگی می‌کنند که برای دید و بازدید در دو سوی مرز تردد دارند.

حکومت سرپرست افغانستان حملات پاکستان را محکوم کرده و آن را تجاوز به خاک افغانستان خوانده‌ است.

در اعلامیه آمده که حکومت سرپرست اجازه حمله به خاک افغانستان را به کسی نمی‌دهد.

در این اعلامیه آمده: «مردم پاکستان و دولت غیرنظامی جدید این کشور باید برخی از جنرال‌های ارتش پاکستان را از ادامه سیاست‌های اشتباه به نفع جهت‌گیری‌های دیگر مانند ۲۰ سال گذشته و خراب کردن روابط دو کشور مسلمان همسایه بازدارند.»

حکومت سرپرست افغانستان گفته‌ که پاکستان باید افغانستان را به‌دلیل عدم کنترل، بی‌کفایتی و مشکلات در قلمرو خود، مقصر نداند.

تحریک طالبان پاکستانی هم در بیانیه‌ای حملات هوایی پاکستان در افغانستان را «بی‌رحمانه» خوانده و محکوم کرده است.

این گروه می‌گوید که در حملات هوایی پاکستان در داخل افغانستان آوارگان وزیرستانی هدف قرار گرفته‌اند.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=10534

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها