چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
قاچاق مواد مخدر از افغانستان را به عنوان یک تهدید- ایراف

به گزارش ایراف، «اسکندر مؤمنی» دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با «رزا اتانبایوا» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان در محل این ستاد دیدار و گفت‌وگو کرد.

مؤمنی در این دیدار با تبیین تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: موضوع قاچاق مواد مخدر از منشأ افغانستان به سمت مرزهای شرقی جمهوری اسلامی ایران همراه با ناامنی، شرارت، تروریسم و اقدامات مسلحانه است و ما از سازمان ملل متحد می‌خواهیم تا مواد مخدر را به‌عنوان یک تهدید جدی در نظر بگیرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین با اشاره به ادامه روند قاچاق مواد مخدر از کشور افغانستان افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی که منجر به کاهش تولید، رشد و قاچاق مواد مخدر در همسایگیمان شود، حمایت و استقبال می‌کند، اما واقعیت امر این است که تا این لحظه هیچ‌گونه کاهش محسوسی در حوزه تولید، رشد و قاچاق مواد مخدر از سوی افغانستان مشاهده نشده است.

رزا اتنبایوا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان در سفر به تهران با حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه ایران، علی باقری کنی، معاون وزیر خارجه، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان و شماری دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرده است.

پیشنهاد می شود: افغانستان در حال تبدیل شدن به قطب مواد مخدر صنعتی است

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19549

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها