دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024

راب باوئر؛ رئیس کمیته نظامی ناتو درباره وضعیت خطرناک جهان که به گفته او در دهه‌های اخیر بی‌سابقه است هشدار داده و گفته که کشورهای این پیمان باید برای هر اتفاق غیرمنتظره‌ای آماده باشند.

به گزارش ایراف به نقل از پولیتیکو، باوئر چهارشنبه در دیداری با فرماندهان نظامی در بروکسل گفت که جهان با خطرناک‌ترین وضعیت در دهه‌های اخیر روبه‌رو است و هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست.

او افزود که ناتو باید با تمرینات نظامی بیشتر و آماده‌باش نیروها، آمادگی دفاعی خود را افزایش دهد.

این فرمانده نظامی هلندی افزود: بازیگران خصوصی و دولتی باید ذهنیت خود از دوره‌ای که همه چیز قابل برنامه‌ریزی، قابل پیش‌بینی و قابل کنترل بود، به دوره‌ای تغییر دهند که در آن هر لحظه ممکن است اتفاقی رخ دهد؛ دوره‌ای که باید منتظر اتفاقات غیرمنتظره باشیم.

وی با اشاره به اینکه جنگ اوکراین «سرنوشت دنیا را تعیین خواهد کرد» گفت: از لحاظ نظامی باید گام‌های بیشتری برداریم تا در مورد دفاع جمعی به جایی که می‌خواهیم برسیم.

باوئر اظهار کرد که کشورهای ناتو خواهان تقویت مسائل لجستکی، افزایش رزمایش‌های مشترک و آماده‌باش شمار بیشتری از نیروها هستند.

وی تاکید کرد: بنیان‌های قدرت در حال تغییر است. در نتیجه، ما با خطرناکترین دنیای چند دهه اخیر مواجهیم.

دریادار باوئر پائیز گذشته در «اجلاس امنیتی ورشو» اظهار کرد: اتفاقی که در سال ۲۰۰۸ رخ داد این بود که کار روی تغییر نگرش نسبت به دفاع جمعی آغاز شد. این تغییر به دلیل رفتار روسیه، ضروری بود و از ۱۵ سال پیش با جنگ ۲۰۰۸ گرجستان، تحولات ۲۰۱۴ اوکراین و حمله سال ۲۰۲۲ به اوکراین این تغییر شروع شد و ادامه یافت.

این مقام نظامی ناتو افزود که طبق طرح‌های این سازمان، قرار است در صورت درگیری با مسکو، نیروهای ناتو «در ۳۰ روز نخست به حدود ۳۰۰ هزار نفر» در مرزهای روسیه افزایش پیدا کنند.

باوئر گفت که این طرح‌ها فعلا روی کاغذ مطرح شده و «ما باید فعلا اطمینان حاصل کنیم که کشورهای عضو ناتو بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهند و به فرماندهی و کنترل، تمرینات و استانداردسازی در ناتو متعهد هستند.»

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=1920

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها