یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
داعش حتی یک وجب خاک افغانستان را در اختیار ندارد- ایراف

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل به تازگی اعلام کرد که هیچ‌یک از مراکز داعش در افغانستان نیست و این گروه یک وجب خاک افغانستان را در دست ندارند. با این وجود، داعش اخیرا مسئولیت دو حمله مرگبار در هرات و بدخشان را به عهده گرفت.

به گزارش ایراف، خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیت کابل در گفتگو با ایرنا در مورد فعالیت پلیس افغانستان از وجود نهادهای آموزشی برای بهبود وضعیت پلیس خبر داد.

او گفت که نیروهای پلیس افغانستان علاوه بر انجام وظایف، در حال آموزش هستند، به گونه ای که این آموزش ها شامل کلاس ها و برنامه های آموزشی یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه است که در هریک از این کلاس تا ۳۰۰۰ پلیس آموزش می بینند.

او همچنین اظهار کرد که بر اثر تلاش نیروهای پلیس که وظیفه آنها تامین امنیت شهروندان است، میزان آدمربایی در سطح شهر به صفر رسیده است و‌ دیگر شاهد آدمربایی در شهر نیستیم.

علاوه بر این او در رابطه با دزدی در شهر کابل گفت که این جنایت ها دیگر وجود ندارد.

زدران همچنین از بالا بردن سطح کیفی پلیس افغانستان مطابق با معیارهای جهانی صحبت کرد و گفت که پلیس حکومت سرپرست به مرور با معیارهای جهانی برابر می‌شود، زیرا اکنون جنگ وجود ندارد و پلیس ما مشغول آموزش است.

زدران در بخش دیگری از این گفتگو در مورد ادعای حکومت سرپرست مبنی بر اینکه تحولات امنیتی به صفر رسیده است در حالی که برخی گروه ها گزارش داده اند که در جریان حمله هایی به این حکومت تلفات وارد کرده است گفت که «این‌ها همه مسائل فیسبوکی و توئیتری و جعلی است که مطرح می‌شود. یک وقت کسی از خارج کشور ادعایی می‌کند و یکی زندگی روزمره در کابل است؛ کسی که از خارج به کابل نگاه می‌کند فکر می‌کند که در افغانستان قتل عام است، انفجار و اختطاف است، اما وقتی به اینجا آمدند، متوجه می‌شوند که هیچ مشکلی اینجا وجود ندارد.»

همچنین این مقام امنیتی حکومت سرپرست مدعی عدم حضور گروه داعش در افغانستان شد.

او بیان کرد که هیچیک از مراکز آن‌ها در افغانستان فعال نیست و یک وجب زمین در دست ندارند که یا در آن زندگی کنند یا جوانان را جذب کنند یا در آن مرکز باشند، اما شاید در قالب افراد وجود داشته باشد؛ این یک موضوع بین‌المللی است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که سطح تهدیدات تروریستی هم در افغانستان و هم در منطقه شدت یافته است.

در آخرین مورد حمله ای به نیروهای مبارزه با مواد مخدر طالبان در بدخشان صورت گرفت که داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. پیش از آن ۶ نمازگزار شیعه در هرات قربانی ترور شدند و جان باختند. مسئولیت هردو رویداد را داعش به عهده گرفت.

پیشنهاد می شود: افغانستان هیچ ارتباطی با تروریست‌های جیش‌الظلم ندارد

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19152

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها