دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
ترکیه ده‌ها عضو داعش را بازداشت کرد

رسانه های ترکیه از بازداشت 44 نفر در ارتباط با همکاری با گروه داعش در این کشور خبر دادند.

به گزارش ایراف، به نقل از آناتولی، افراد متهم به عضویت در گروه داعش توسط نیروهای امنیتی ترکیه در عملیات های جداگانه در دو شهر قونیه و شانلی اورفا بازداشت شده اند.

پیش از این نیز ترکیه در ماه های گذشته از عملیات های گسترده علیه داعش خبر داده بود. 

در همین راستا نیروهای امنیتی ترکیه اعلام کرده‌اند که در دو ماه گذشته در جریان یک هزار و 422 عملیات علیه داعش حدود دو هزار و 991 نفر را دستگیر کردند.

علی یارلی کایا، وزیر کشور ترکیه در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که از اول ماه ژانویه تا ۲۲ ماه آوریل سال جاری میلادی، حدود دو هزار و ۹۹۱ نفر به اتهام همکاری با داعش دستگیر شده اند.

همچنین این مقام ترک در همین رابطه افزود که هیچ تروریستی را تحمل نخواهیم کرد و با همکاری نیروهای امنیتی با جدیت به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.

چندی قبل نیز پلیس ترکیه از بازداشت ۳۸ نفر  در ترکیه به اتهام همکاری با داعش خبر داده بود.

ترکیه در سال 2013 داعش را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرده بود. این گروه در 28 ژانویه 2024 به کلیسایی در استانبول حمله کرد که در پی آن یک نفر کشته شد و در همین رابطه پلیس ترکیه 47 نفر را بازداشت کرد.

این حادثه نشان داد که ترکیه در معرض قدرت گیری داعش شاخه خراسان در این کشور است. چرا که این حادثه نخستین حمله موفقیت آمیز داعش بعد از ژانویه 2017 بود، زمانی که این گروه به یک کلوپ شبانه در استانبول حمله کرد و 39 نفر را کشت و نزدیک به ۸۰ نفر را زخمی کرد. از آن زمان نیروهای امنیتی ترکیه عملیات های گسترده ای را برای مبارزه با این گروه انجام داده اند.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19682

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها