چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
بازتاب گسترده حمله ایران

حملات گسترده و تاریخی جمهوری اسلامی ایران به سرزمین اشغالی، بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی افغانستان داشته است. بسیاری از کاربران افغان، اقدام شجاعانه ایران را ستوده، آن را حق مسلم و مشروع ایران خوانده و نسبت به بی‌عملی کشورهای اسلامی درباره نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه و مشارکت برخی رژیم‌های عربی در حمایت از رژیم تل‌آویو انتقاد کرده‌اند‌.

به گزارش ایراف، هزاران نفر از کاربران افغان شبکه‌های اجتماعی با استقبال گسترده از حملات دشمن‌شکن جمهوری اسلامی ایران بر فلسطین اشغالی، عکس‌ها، ویدیوها و خبرهای مربوط به این رویداد را بازنشر کرده‌اند.

بسیاری از کاربران با انتشار عکس‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهان نظامی ایران، عزم و اراده آنان در مقابله عملی با رژیم صهیونیستی را ستوده و برای پیروزی ایران و نابودی کامل و نهایی رژیم اشغالگر قدس دعا کرده‌اند.

عبد الصبور توانا، فعال مجازی در شمال افغانستان و آگاه مسائل اجتماعی پس از حمله پهبادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران به اسراییل در صفحه فیسبوک خود نوشته: «کودکان فلسطینی بعد از 191 روز، امشب بدون حمله و جنگ آرام خوابیدند.»

وی گفته است که در 191 روز گذشته امشب اولین شبی بود که در نوار غزه حملات هوایی اسراییل جریان نداشت و هیچ فلسطینی شهید نشده است.

نقیب الله ناصح، دیگر کاربر افغان هم در صفحه فیسبوک خود نوشته: «حمله پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران بر اسراییل یک تنبیه بود برای جهان کفر و باید امت مسلمه متحد شوند.»

عقیل محمدی هم نوشته است: امام خامنه ای نشان داد که در یاری کردن مردم مظلوم فلسطین و مقابله با تجاوزگری رژیم اسرائیل، تردید نمی‌کند. او شایسته عنوان رهبری جهان اسلام است.

کاربر دیگری به نام حمید اکبری هم با بازنشر ویدیوی عبور پهپادهای ایرانی از آسمان مسجدالاقصی نوشته است: از خوشحالی گریستم! درود بر ایران، زنده باد اسلام!

سمانه رضایی هم عکسی از موشک های در حال پرواز ایران را منتشر کرده و نوشته است که این قدرت ایمان است. جهان اسلام ببیند و بیدار شود.

یکی دیگر از مواردی که به طور گسترده واکنش برانگیز شده، حمایت رژیم‌های عربی به ویژه رژیم اردن از اسراییل و همراهی آنها با قدرت‌های غربی حامی رژیم صهیونیستی در سرنگونی موشک ها و پهپادهای ایرانی بوده است.

علیرضا محمدی،‌ کاربر افغان نوشته است: پادشاه اردن که متولی مسجدالاقصی است نشان داد که خودش یک صهیونیست است. شرم تان باد!

فرهاد ملاخیل نیز در پیامی به زبان پشتو نوشته است که همراهی کشورهای به ظاهر مسلمان با اسراییل برای مقابله با حملات ایران، مرز حق و باطل را مشخص می‌کند.

محمد موحدی، کابر دیگری نوشته: راه قدس از کربلا می گذرد…، پهپادها با سلام بر سرور و سالار شهیدان پیش به سوی دشمن.

سید رضا حسینی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای در صفحه فیسبوکش حمله پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران بر اسراییل را وعده صادق خوانده و نوشته: در حملات موشکی بامداد امروز ایران به اسراییل چندین پایگاه مهم نظامی رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته است.

در همین حال شماری زیادی از کاربران افغانستانی در صفحات فیسبوک خود شان با شعار های “اللهم احفظ خامنه ای” یا “سلام فرمانده” نوشتند: رهبر جمهوری اسلامی گوش مالی محکمی بر جهان کفر و استکبار داد و این حمله واقعا عظیم بود و باید سران سایر ممالک اسلامی یاد بگیرند.

حملات موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به فلسطین اشغالی همچنین بازتاب گسترده ای در میان رهبران سیاسی و مقامات حکومتی افغانستان داشته است.

وزارت خارجه حکومت سرپرست افغانستان، حامد کرزی، عبدالله عبدالله، دکتر دادفر سپنتا، احمد مسعود، عبداللطیف پدرام، عطامحمد نور، امرالله صالح، رحمت‌الله فیضان، محمد محقق، گلبدین حکمتیار و… از جمله چهره‌های سرشناس افغانستان بودند که به حملات ایران به سرزمین های اشغالی واکنش نشان داده و آن را حق مشروع و مسلم ایران دانستند.

بسیاری از چهره‌های سیاسی افغانستان که به این حمله واکنش نشان داده‌اند، به حمله‌ رژیم صهیونیستی در غزه نیز اشاره و اقدامات این رژیم را محکوم کرده‌اند.

در این رابطه مطالعه پاسخ کوبنده ایران به تجاوزات رژیم صهیونیستی؛ تل آویو در ترس و وحشت+ تصاویر پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14056

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها