افغانستان منبع تروریسم ضد پاکستانی است

خواجه محمد آصف؛ وزیر دفاع پاکستان بار دیگر ادعا کرده که افغانستان منبع تروریسم است و تروریست‌ها آزادانه از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کنند.

به گزارش ایراف، خواجه محمد آصف؛ وزیر دفاع پاکستان یک روز پس از کشته‌شدن پنج مهندس چینی در یک حمله‌ انتحاری در ایالت خیبرپختونخوای آن کشور، روز چهارشنبه، ۸ فروردین اعلام کرد که «منبع تروریسم در پاکستان، در افغانستان است».

وزیر دفاع پاکستان با نشر پیامی در ایکس، گفته است که حکومت سرپرست افغانستان از مخفیگاه‌های تروریسم در افغانستان آگاه است، اما با وجود این آن‌ها آزادانه از خاک این کشور علیه پاکستان عملیات می‌کنند.

او افزوده است که با توجه به افزایش حوادث تروریستی در پاکستان، نیاز به تغییر اساسی در وضعیت مرزها احساس می‌شود.

وزیر دفاع پاکستان گفته: «مرز پاکستان و افغانستان با مرز سنتی کل جهان متفاوت است، در شرایط کنونی که همکاری کابل میسر نیست، پاکستان مجبور نیست تمام قوانین و سنت‌های بین‌المللی را در این مرز اجرا کند.»

او تأکید کرده است که «تردد تروریست‌ها» باید متوقف شود و به این ترتیب هر دو کشور می‌توانند مانند همسایگان خوب سنتی روابط خود را ارتقا دهند و تسهیلات سفر از طریق پاسپورت و ویزا ادامه یابد.

حکومت سرپرست افغانستان تاکنون به اظهارات وزیر دفاع پاکستان واکنش نشان نداده‌، اما پیش از این بارها حضور تروریست‌ها در افغانستان را رد و تأکید کرده‌ که به هیچ‌ کسی اجازه نمی‌دهد که از خاک افغانستان علیه سایر کشورها استفاده کند.

حکومت سرپرست افغانستان همچنین مقام‌های پاکستان را به ناکامی در تأمین امنیت کشورشان متهم کرده‌ و از آنان خواسته‌ که ناکامی خود را به گردن دیگران نیاندازند.

پاکستان ادعا می‌کند که رهبران و اعضای تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی) در افغانستان حضور دارند و از این کشور حملات خود را علیه پاکستان طراحی و انجام می‌دهند و با وجود درخواست‌های مکرر این کشور، حکومت سرپرست افغانستان علیه این گروه اقدام نمی‌کند.

در این رابطه مطالعه مجاهد: هیچ تهدیدی از افغانستان علیه همسایگان وجود ندارد پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=11453

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها