یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
اعلام آمادگی روسیه برای جنگ با غرب- ایراف

سرگئی لاروف، وزیر خارجه روسیه، مطرح کرد که اگر غرب برای اوکراین در میدان جنگ مبارزه کند، روسیه آمادگی این جنگ را دارد.

به گزارش ایراف، وزیر خارجه روسیه، امروز، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در مجلس علیای روسیه گفت که کشورش بارها از اعلام آمادگی خود برای مذاکره با حل بحران اوکراین با توجه به شرایط واقعی میدان خبر داده است.

همچنین این مقام دولتی روس، گفت که اگر غرب  برای اوکراین در میدان جنگ مبارزه کند، روسیه آمادگی مقابله با این جنگ را دارد.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که روسیه اعلام کرده که توانسته پیشروی خود را به نزدیکی خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین گسترش دهد، اما اوکراین می گوید که درگیری همچنان در این منطقه جریان دارد.

از طرف دیگر، مسکو هفته پیش ضمن ابراز نگرانی پیرامون خطر احتمالی اعزام نیروهای ناتو به اوکراین گفته بود که این کشور اقدامات اوکراین برای درخواست مداخله غرب را زیر نظر دارد.

اما در واکنش به اظهارات تازه مسکو، سخنگوی کمیسیون اروپا مطرح کرد که  آن کسی که آغازگر جنگ بوده روسیه است که می تواند اکنون به جنگ هم پایان دهد.

مسکو در حالی از اعلام آمادگی جنگ با غرب خبر می دهد که وزارت دفاع روسیه، شنبه، 22 اردیبهشت اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در جریان یک حمله زمینی به شمال شرق اوکراین پنج روستا را تصرف کردند.

از طرف دیگر، به گفته مقامات اوکراینی شروع مجدد حملات زمینی روسیه به این منطقه منجر به آن شده که بیش از 1700 غیرنظامی ساکن مناطق نزدیک به خط مقدم جنگ مجبور به فرار شوند.

پیشنهاد می شود: نگرانی زلنسکی از شکست اوکراین در جنگ با روسیه

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19496

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها