یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
عملیات شب‌ گذشته مانند عملیات طوفان الاقصی در نوع خودش بی نظیر بود- ایراف

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان گفت: عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی خاستگاه مردمی داشت.

به گزارش ایراف، حسن کاظمی قمی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه دو سیما با اشاره به اینکه این عملیات به محور مقاومت کمک کرد، افزود: مواضعی که بعداز این عملیات گرفته شد محور مقاومت را تقویت کرد.

وی افزود: البته امروز محور مقاومت محدود به کشورهای اسلامی غرب آسیا نیست بلکه در سراسر جهان مردم عدالت‌خواه و آزادی‌خواه عضو ‌محور مقاومت هستند و علاوه بر مردم غزه از این‌ عملیات حمایت کردند. 

قمی در بخش دیگری از این‌ صحبت‌ها گفت: یکی از ویژگی های این عملیات این بود که جمهوری اسلامی به عدالت بین المللی توجه دارد چرا که حمایت از غزه در چارچوب عدالت بین‌المللی است. در برابر متجاوز ایستادن به این‌معناست که شما حمایت می‌کنید از عدالت جهانی که یکی از ویژگی های مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

کاظمی قمی همچنین از وجود هماهنگی های لازم در مورد این‌ عملیات صحبت کرد و افزود: این عملیات در نوع خود بسیار قابل تحسین است چرا که میدان مقاومت و‌ میدان نظامی با میدان دیپلماسی با هماهنگی، این‌ عملیات را به طور ماهرانه‌ای مدیریت کردند.

قمی تصریح: این عملیات مانند طوفان الاقصی بی‌نظیر بود. این دو‌ عملیات به همراه مقاومت مردم غزه منجر شد رژیمی که قبل از طوفان الاقصی برای گسترش موقعیت خود تجاوز و تهاجم می کرد اکنون به رژیمی برای دفاع از موجودیت خود تبدیل شده است.

به گفته وی، از سوی جمهوری اسلامی سناریوهای مختلفی برای دشمن متصور است که برای همه آنها اقدامات خود را پیش بینی کرده و هنوز جمهوری اسلامی از سلاح های محیرالعقول خود استفاده نکرده است.

کاظمی قمی گفت من نام این عملیات را عملیات تنبیهی منهای جنگ گذاشته‌ام.

پیشنهاد می شود: بایدن: در حمله احتمالی اسرائیل به ایران شرکت نمی‌کنیم

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=13954

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها