شنبه 30 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
وزیر کشور طالبان: قطر نقش پل ارتباطی بین جهان و طالبان را دارد

وزیر کشور طالبان در دیدار با نماینده ویژه وزارت خارجه قطر در امور افغانستان ضمن گفت‌وگو درباره فرودگاه کابل تاکید کرد که دوحه نقش پل ارتباطی طالبان با جهان را دارد.

به گزارش خبرگزاری ایراف، «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور طالبان در دیدار با «مطلق بن ماجد القحطانی» نماینده ویژه وزارت خارجه قطر در امور افغانستان پیرامون تعهدات همکاری بین دو کشور، بویژه چگونگی کارهای فرودگاه کابل بحث و تبادل نظر شد.

«انعام‌الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان با اعلام این موضوع گفت: حقانی در این دیدار قطر را پل ارتباطی جهان با طالبان دانست و ابراز امیدواری کرد که قطر این نقش را ادامه داده و زمینه‌های بهتری را مساعد کند.

قحطانی در ادامه دیدارهایش در کابل نیز با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه سابق افغانستان ملاقات کرد و دو طرف درباره آخرین تحولات این کشور گفت‌وگو کردند.

«لولوة الخاطر» دستیار وزارت خارجه قطر پیش از این گفته بود که دوحه در تماس با شرکای بین‌المللی خویش ضمن تاکید بر ضرورت تعامل با طالبان از آن‌ها می‌خواهد تا برای برسمیت شناختن دولت جدید افغانستان عجله نکنند.

وی با اظهار اینکه قطر پیش از اعلام دولت موقت طالبان با آن‌ها گفت‌وگوهای مفصلی درباره ضرورت ایجاد دولت فراگیر داشت، اظهارداشت که دولت اعلام شده انتظارات را برآورده نکرد و قطر این موضوع را به صراحت با طالبان در میان گذاشته است.

الخاطر به «فارین پالیسی» گفته بود: تعامل با طالبان به معنی تایید نحوه حکومتداری یا دیگر ارزش‌های آن‌ها نیست، برای رسیدن به اهداف بسیار مهم نیاز جدی به تعامل دارد، ما می‌توانیم بدون اینکه طالبان را برسمیت بشناسیم با آن‌ها تعامل کنیم و این کاملاً امکانپذیر است

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=199

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها