چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
تأکید علما و کارشناسان هرات بر نقش برجسته شهید رئیسی در حمایت از دولت‌های منطقه

شماری از روحانیون دینی و کارشناسان مسائل سیاسی در شهر هرات افغانستان ضمن عرض تسلیت به جامعه ایران به مناسبت شهادت رییس جمهور و هیات همراه ایشان، این رویداد ناگوار را ضایعه ای بزرگ برای ایران اسلامی خواندند. همچنین این افراد نقش آیت الله رئیسی را در حمایت از ملت های منطقه ارزنده توصیف کردند.

به گزارش ایراف، به نقل از خبرگزاری وطن 24، این افراد ضمن آنکه این حادثه را یک ضایعه بزرگ خواندند، اما معتقدند که این رویداد خللی در عملکرد جمهوری اسلامی وارد نمی کند.

محمد رفیق شهیر، آگاه امور سیاسی گفته است که «این حادثه خللی در عملکرد جمهوری اسلامی وارد نخواهد کرد: دولت ایران کادرهای غنی و کارآزموده دارد که هرکدام می تواند به خوبی اوضاع این کشور را مدیریت کند».

او همچنین در بخش دیگری از این گفتگو به نقش مهم آیت الله رئیسی در حمایت از دولت های منطقه اشاره کرد.  به زعم آقای شهیر «آیت الله رئیسی نقش ارزنده و مثبتی در حمایت از ملت های منطقه و گسترش همکاری ها داشته و خدمات ارزشمندی به مردم افغانستان انجام داده است».

از طرف دیگر، مسئولان مدرسه علمیه صادقیه هرات نیز ضمن آنکه این رویداد را ضایعه ای بزرگ خواندن به نقش و جایگاه آقای رئیسی در گسترش معارف اسلامی پرداختند.

حجت االاسلام جواد رجب زاده، مدیر مدرسه علمیه صادقیه هرات در این رابطه افزود که آیت الله رئیسی از چهره های مهم و تاثیرگذار در حوزه معارف اسلامی و گسترش آن بود.  رجب زاده همچنین افزود که شهید رئیسی در تمام طول عمر خود در ترویج ارزش های دینی فعالیت کرده است.

گفتنی است که با انتشار خبر حادثه تلخ سقوط سانحه هواپیمای حامل رئیس جمهور و جان باختن ایشان و هیات همراه شان موجی از پیام های همدردی هم از سوی مقامات ارشد حکومتی، فعالان و چهره های سیاسی، احزاب و گروه های جهادی افغانستان به سمت دولت و ملت ایران ارسال شده است؛ پیام هایی که نزدیکی و همدلی دو کشور را بازگو می کند.

درباره ی رهبران سیاسی و مقامات افغانستان: غم شریک مردم ایران هستیم بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=20736

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها