دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
نشست شورای امنیت درباره افغانستان

نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان که بررسی نتایج نشست دوحه و تعیین نماینده ویژه جدید برای این کشور از موضوعات مهم آن بود، پشت درهای بسته برگزار شد.

به گزارش ایراف، تعیین نماینده ویژه جدید سازمان ملل برای افغانستان که حکومت سرپرست افغانستان با آن مخالفت کرده است از موضوعات مهم در نشست روز دوشنبه شورای امنیت بوده است.

همچنین گفته می‌شود ادامه ماموریت سازمان ملل در افغانستان، هماهنگی و نحوه حمایت از آن نیز از موارد بحث در این نشست بوده است.

«نصیر احمد فایق» سرپرست نمایندگی دائم افغانستان در سازمان ملل نیز گفته است علاوه بر بحث درباره تعیین نماینده ویژه جدید سازمان ملل برای افغانستان، «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان نیز گزارش خود را از نشست دوحه ارائه کرده است.

نشست دوحه بدون حضور نماینده‌ای از حکومت کنونی افغانستان در 29 و 30 بهمن سال جاری برگزار شد.

«فرحان حق» معاون سخنگوی سازمان ملل شب گذشته به برخی رسانه‌ها گفته است «حمایت از ادامه ماموریت سازمان ملل در افغانستان، از جمله تعیین نماینده ویژه جدید برای شورای امنیت بسیار مهم است».

این در حالی است که وزارت خارجه حکومت سرپرست افغانستان بارها تاکید کرده که با توجه به وضعیت کنونی افغانستان و حضور هیئت معاونت سازمان ملل (یوناما) در کابل نیازی برای تعیین نماینده ویژه جدید وجود ندارد.

شورای امنیت سازمان ملل در ماه دسامبر 2023 میلادی قطعنامه‌ای را درباره چگونگی تعامل با حکومت کنونی افغانستان تصویب کرد که بر اساس آن تعیین نمایندهٔ جدید نیز در آن پیشنهاد شده بود.

پیشنهاد می شود:آمریکا اهرم فشاری برای تشکیل دولت فراگیر در افغانستان ندارد

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=7449

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها