دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
فراخوان استقبال مردمی از آیت‌الله رئیسی در پاکستان- ایراف

رئیس حزب تحریک «بیداری امت مصطفی» در پاکستان، خواستار حضور پرشکوه مردم این کشور برای استقبال از آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در سفر آتی وی به اسلام آباد شد. آیت‌الله رییسی هفته جاری راهی پاکستان می‌شود.

به گزارش ایراف، در حالی‌ که «آیت الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران قرار است طی روزهای آتی در اولین سفر رسمی خود به پاکستان وارد اسلام آباد پایتخت این کشور شود، «علامه سید جواد نقوی» رئیس تحریک بیداری امت مصطفی و حوزه عروۃ الوثقی پاکستان خواستار استقبال پر شور مردم این کشور از رئیس جمهور ایران شد.

وی در خطبه نماز جمعه در شهر لاهور گفت: با توجه به اقدام قاطع جمهوری اسلامی ایران در پاسخگویی به رژیم اشغالگر اسرائیل، مردم پاکستان باید برای قدردانی و تشکر از جمهوری اسلامی ایران بابت انجام خواسته تمام مسلمانان دنیا به استقبال «آیت الله رئیسی» بروند.

نقطه عطفی در روابط دوجانبه

در همین حال، وزیر کشور پاکستان، سفر آینده رئیس جمهور ایران به اسلام‌آباد را نقطه عطفی در روابط دو جانبه دو‌ کشور عنوان کرد.

«سید محسن رضا تقوی»، وزیر کشور پاکستان در دیدار خود با رضا امیری مقدم، سفیر جمهوری اسلامی در پاکستان سفر رئیس جمهور ایران را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دو‌ کشور عنوان کرد و از میزبانی گرم در این سفر خبر داد.

نقوی گفت میزبانی از هیات بلندپایه همراه وی نهایی شده و دولتمردان پاکستانی عزم جدی برای موفقیت این سفر مهم دارند.

همچنین در این دیدار دو طرف در مورد تحولات اخیر منطقه‌ای، تقویت همکاری های امنیتی، مسائل اقتصادی و بازرگانی، مسائل کنسولی، حقوقی و تسریع روند اجرای توافقات میان ایران و‌پاکستان صحبت کردند.

در بخش دیگری از این دیدار پیرامون قرارداد همکاری های امنیتی دو‌ کشور نیز صحبت شد که سفیر جمهوری اسلامی مطرح کرد که ایران منتظر تصویب آن از سوی مجلس پاکستان هست.در مقابل، وزیر کشور پاکستان مطرح کرد که این طرح به زودی به تصویب خواهد رسید.

«ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز در کنفرانس خبری هفتگی گفت که پاکستان نگاه رو به جلو به سفر ابراهیم رئیسی دارد.

این سفر به دعوت آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود: سفر رئیس جمهور ایران به پاکستان برای پیگیری خط لوله صلح

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14910

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها