پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
علمای شیعه افغانستان: دشمنان چشم دیدن افغانستان با ثبات و پیشرفته را ندارند- ایراف

شورای علمای شیعه هرات در واکنش به حمله شب گذشته به مسجد امان زمان (عج)  گذره هرات با انتشار پیام تسلیت گفتند که عاملان و آمران پشت پرده این جنایت چشم دیدن افغانستانی باثبات، آرام و در حال پیشرفت را ندارند.

به گزارش ایراف، علمای شیعه هرات در پیام تسلیت خود در واکنش به حمله نمازگزاران شیعه مسجد امام زمان شهرستان گذره هرات گفتند که این اقدام وحشیانه قلوب هموطنان عزیز و تمام آزادگان جهان را جریمه دار کرده است.

این شورا ضمن پیام تسلیت و آرزوی بهبودی  برای زخمیان این حادثه، خواستار شناسایی هرچه زودتر عاملان این جنایت و مجازات آن ها شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش به این حمله، ضمن محکومیت این حادثه از اعلام آمادگی خود در امر مبارزه با تروریسم در افغانستان با حکومت سرپرست خبر داد.

شامگاه روز دوشنبه، مسجد امام زمان شهرستان گذره هرات مورد حمله تروریستی قرار گرفت. این حمله پس از نماز مغرب و عشا توسط افراد ناشناس صورت گرفته است. در جریان این حمله شش تن از نمازگزاران شهید شده است. در میان شهدا دو زن و یک کودک هستند.

هرچند تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما داعش در اکثر حملات این چنینی در افغانستان دست دارد.

حمله به شیعیان در هرات پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است.

در آذرماه سال گذشته در کمتر از دو‌ هفته این گروه در هرات برای دو‌بار مورد هدف حملات مسلحانه قرار گرفته بودند که درنتیجه آن امام جماعت دو مسجد رسول اعظم(ص) و حضرت ابوالفضل (ع) به شهادت رسیدند.

پیشنهاد می شود:حمله مسلحانه بر نمازگزاران شیعه در شهرستان گذره هرات

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=16692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها