حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی نشان دهنده سیاست موفق کابل است

عبدالکبیر، معاون سیاسی نخست وزیر حکومت سرپرست افغانستان حضور نماینده ای از طالبان در نشست سازمان همکاری اسلامی را نشان از سیاست موفق کابل عنوان کرد.

به گزارش ایراف، این مقام ارشد حکومت سرپرست، روز گذشته در سفر خود به ولایت پروان مطرح کرد که روابط اقتصادی حکومت سرپرست با جهان به دلیل سیاست سالم این گروه است.

او همچنین  حضور نماینده ای از حکومت سرپرست در نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی در گامبیا، نشان دهنده سیاست های درست این حکومت ارزیابی کرد. به طوری که مطرح کرد این حضور نشان دهنده سیاست موفق و تعامل مثبت حکومت سرپرست با جهان است.

حکومت سرپرست که تاکنون پس از گذشت نزدیک به سه سال توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است، در تلاش است تا با گسترش تعاملات دیپلماتیک کشورهای و سازمان های خارجی مسیر شناسایی رسمی خود از سوی جامعه جهانی را هموار کنند.

همچنین این حکومت با رویکرد اقتصادمحور خود در پی آن است که با حضور در نشست های مختلف، پای سرمایه گذاران خارجی را به افغانستان باز کند و روابط اقتصادی خود را با کشورهای جهان گسترش دهد.

پانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به هیاتی از افغانستان به رهبری عبدالقهار بلخی در شهر بانجول، پایتخت گامبیا برگزار شد.

در این نسشت با که با عنوان تقویت وحدت و همبستگی از طریق گفت‌وگو برای توسعه پایدار، برگزار شد، کشورهای عضو تاکید کردند از ایجاد افغانستانی صلح آمیز، فراگیر و با ثبات حمایت می کنند.

از طرف دیگر، در قطعنامه صادر شده در پایان این نشست بر احترام به حقوق بشر به ویژه حق تحصیل و کار زنان را مورد تاکید قرار دارد و خواستار ارتباط گیری کشورهای جهان در این مورد با حکومت سرپرست شده است.

مسئله آموزش و کار زنان یکی از محوری ترین مباحثی است که همواره از سوی جامعه جهانی برای برقراری ارتباط با حکومت سرپرست مطرح می شود. کشورهای جهان در طی نزدیک به سه سال گذشته همواره خواستار رعایت حقوق زنان ازجمله آموزش و کار در افغانستان شده و این مسئله به عنوان پیش شرط برقراری ارتباط با طالبان می دانند.

در این رابطه مطالعه سازمان همکاری اسلامی: از افغانستان با ثبات  با حکومت فراگیر حمایت می کنیم پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=18302

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها