سازمان ملل باید ما را به رسمیت بشناسد

معاون نخست‌وزیر دولت سرپرست افغانستان با دستیار دبیرکل سازمان ملل در کابل دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایراف، «عبدالسلام حنفی» معاون اداری نخست‌وزیر حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با «کانی ویگناراجا»، دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: این سازمان باید با در نظر گرفتن اقدامات مثبت «امارت اسلامی» گام‌های جدی را برای به ‌رسمیت شناختن حکومت سرپرست افغانستان بردارد.

بر اساس اطلاعیه ارگ حکومت سرپرست افغانستان، حنفی همچنین از سازمان ملل خواست تا در زمینه مبارزه با پیامدهای تغییرات اقلیمی با افغانستان همکاری جدی داشته باشد.

دستیار دبیرکل سازمان ملل نیز در این دیدار خاطر نشان کرد که این نهاد به کمک‌های خود در زمینه‌های محیط زیست، امور بشر‌دوستانه، کاریابی، امور زیربنایی و کاهش فقر در افغانستان ادامه خواهد داد.

قابل ذکر است که مسئله به رسمیت شناخته شدن حکومت سرپرست افغانستان یکی از دغدغه‌های اصلی رهبران آن است و مقام‌های کابل بارها ادعا کرده‌اند که همه شرایط به رسمیت شناخته شدن را تکمیل کرده‌اند. با این حال جامعه جهانی و نهادهای مدافع حقوق بشر همچنان بر لزوم تشکیل یک دولت فراگیر و رعایت حقوق همه اقشار جامعه افغانستان به‌ویژه زنان توسط دولت سرپرست افغانستان برای به رسمیت شناختن این دولت تأکید دارند.

ایران نیز خواستار حکمرانی بدون تبعیض با رعایت حقوق و مشارکن عادلانه تمام اقوام افغانستان در قدرت و حسن همجواری با همسایگان شده است.

پیشنهاد می شود: دلیل عدم حضور نمایندگان حکومت سرپرست افغانستان در نشست دوحه

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=6403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها