چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
دعوت از نمایندگان کابل برای شرکت در نشست دوحه درباره افغانستان

مولوی عبدالکبیر؛ معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست افغانستان اعلام کرده که از کابل برای شرکت در نشست آینده دوحه که به ابتکار سازمان ملل درباره آینده افغانستان برگزار می‌شود دعوت شده است.

بنا بر گزارش ایراف، مولوی عبدالکبیر؛ معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست افغانستان گفته که نماینده کابل در نشست آینده دوحه که قرار است با موضوع افغانستان، برگزار شود، دعوت شده و شرکت خواهد کرد.

معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست افغانستان این اظهارات را در دیدار با پال کلومان بکن؛ کاردار سفارت نروژ برای افغانستان، بیان کرده است.

این در حالی‌ است که اخیرا سازمان ملل متحد از برگزاری نشست دوحه تا کمتر از سه هفته آینده خبر داد.

در همین حال، ارگ با نشر خبرنامه‌ای گفته که مولوی عبدالکبیر در دیدار با کاردار سفارت نروژ برای افغانستان افزوده که در تاریخ ۱۸ فوریه نشستی بین‌المللی در دوحه قطر پیرامون افغانستان برگزار خواهد شد.

براساس خبرنامه، پاول کلومان در این دیدار خواستار فراهم‌شدن زمینه‌های آموزش و کار برای زنان در افغانستان شده است.

در خبرنامه آمده: مولوی عبدالکبیر گفت که امنیت سراسری در افغانستان تامین است، هیچ‌کس اجازه ندارد از خاک افغانستان علیه کشوری استفاده کند. او تاکید کرد که تی‌تی‌پی در افغانستان جایی ندارد و داعش به عنوان دشمن بشریت سرکوب شده است.

او از نروژ و سایر کشورهای اروپایی خواست که سفارت‌های خود را در کابل باز کنند و به فعالیت‌شان ادامه دهند.

معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست افغانستان تاکید کرده که آنها مخالف آموزش زنان و دختران نیستند و در این رابطه براساس دستور ملا هبت‌الله آخوندزاده؛ رهبر طالبان یک کمیته ویژه کار می‌کند تا زمینه آموزش را به آنان فراهم نماید.

این دومین باری است که دوحه میزبان نشست نمایندگان ویژه کشورها برای افغانستان است؛ هرچند در دور نخست این نشست هیچ نماینده‌ای از حکومت سرپرست افغانستان دعوت نشده بود.

در این رابطه مطالعه ایران در نشست منطقه ای کابل شرکت می کند پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=2941

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها