یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
زکیه وردک- سرکنسول افغانستان در بمبئی استعفا داد- ایراف

ذکیه وردک، سرکنسول افغانستان در شهر بمبئی هند از سمت خود استعفا داد. این تصمیم پس از گزارش‌ها درباره متهم شدن او به قاچاق طلا اعلام شد.

به گزارش ایراف، ذکیه وردک، امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت در حساب رسمی خود در ایکس دلیل این استعفا را برخی حملات سازماندهی شده جهت خدشه دار کردن نام خود عنوان کرد.

او در بخشی از این پیام آورده است: در طول این سال ها من با تهمت به خودم و خانواده ام مواجه شده ام. این حملات باعث تاثیرگذاری بر کارآیی من بر نقشی که داشته ام شده، و این امر خود نشان دهنده چالش های متعدد برای زنانی است که خواهان تغییر در جامعه افغانستان هستند.

این استعفا در شرایطی صورت گرفته که روزنامه تایمز هند، امروز شنبه، 15 اردیبهشت، گزارش داده است که ذکیه وردک به قاچاق طلا از هند به دبی در فرودگاه بمبئی متهم شده است.

این روزنامه افزوده است که وردک به دلیل داشتن گذرنامه دیپلماتیک که برای مصونیت قضایی ایجاد کرده، بازداشت نشده اما تحقیقات در جریان است.

همچنین این گزارش می گوید که خانم وردک در گفتگو با این روزنامه گفته است که تحت درمان بوده و از این اتهام متعجب و نگران شده است.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که 25 کیلوگرم طلا در 25 آوریل از خانم وردک گرفته شده است.

خانم وردک از سوی رئیس جمهور سابق افغانستان به عنوان سرکنسول افغانستان در بمبئی گماشته شده بود، اما پس از تسلط طالبان با حکومت سرپرست افغانستان «بیعت» کرد.

پیشنهاد می شود: کشف محموله قاچاق آثار تاریخی افغانستان در تورخم

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=17510

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها