سرباز استرالیایی متهم به قتل غیرنظامیان در افغانستان مجرم شناخته شد

رسانه‌های غربی گزارش داده‌اند که یک قاضی دادگاه فدرال دریافته است که بن رابرتز اسمیت، سرباز استرالیایی هنگام ماموریت در افغانستان، دستور شلیک بر یک غیرنظامی را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایراف؛ بربنیاد گزارش گاردین، آنتونی بسانکو، یک قاضی فدرال روز پنج‌شنبه، ۱۱ خرداد گفته است که احتمالاً رابرتز اسمیت، ممتازترین سرباز زنده استرالیا، در سال ۲۰۱۲ یک زندانی با دستبند در جنوب افغانستان را با لگد زده و سپس به سرباز استرالیایی زیر فرمانش دستور داده که بالای وی شلیک کند.

اسمیت، در سال ۲۰۰۹ دستور اعدام یک مرد مسن را صادر کرد که داخل یک تونل در یک محل بمب‌گذاری شده پنهان شده بود و به همین ترتیب، یک مرد معلول را نیز در همان ماموریت کشته است.

براساس گزارش‌ها قرار است جزییات بیشتر در این مورد روز دوشنبه هفته پیش‌رو و پس از بررسی حکم دادگاه از نظر امنیت ملی، توسط کشورهای مشترک‌المنافع منتشر شود.

رابرتز اسمیت مفتخرترین سرباز زنده استرالیا و دارنده مدال ویکتوریا است.

پیش از این در سال ۲۰۱۸، چندین رسانه غربی از جمله ایج، سیدنی مورنینگ هرالد و کانبرا تایمز مجموعه‌ای از مقالات را منتشر کردند که در آن، اسمیت به جنایات جنگی، از جمله قتل غیرنظامیان در جنوب افغانستان متهم شد.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=188

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها