یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
سازمان ملل به افغانستان و همسایگان در شکل‌گیری یک روند حقیقی

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره موضع تهران در نشست دوحه گفت: سازمان ملل به کشورهای همسایه و افغانستان کمک کند تا سازوکاری حقیقی شکل بگیرد و شاهد تحکیم ثبات در افغانستان باشیم.

به گزارش ایراف، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، امروز دوشنبه ۳۰ بهمن گفت: ایران بر ضرورت کمک همه کشورها از جمله سازمان ملل برای بهبود شرایط افغانستان و تحقق آرزوهای ملت افغانستان و همزیستی مسالمت آمیز همه اقوام افغانستان در روند سیاسی تاکید دارد.

وی ادامه داد: ما هم در قالب دوجانبه و هم سازوکارهای منطقه‌ای و بین المللی همواره در مسیر کمک به این روند مشارکت کردیم و از سازوکارهای چندجانبه استفاده کردیم.

کنعانی گفت: حضور ما در نشست دوحه هم در راستای حضور ایران برای جلب مشارکت جامعه جهانی برای ایجاد شرایط بهتر در افغانستان است.

ما همواره مواضع خودمان را در این نشست‌ها مطرح می‌کنیم و معتقدیم سازمان ملل به کشورهای همسایه و افغانستان کمک کند تا سازوکاری حقیقی شکل بگیرد و شاهد تحکیم ثبات در افغانستان باشیم.

پیش از این، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان نیز که در نشست دوحه حضور دارد در پستی در شبکه ایکس، اهداف و انتظارات ایران از این نشست را این‌گونه توضیح داده بود:
…تمرکز چنین است:
۱. تصمیم جمعی برای روندهای بین‌المللی مبتنی بر مشورتی همه‌جانبه و غیرتحمیلی باشد.
۲. اولویت‌های موضوعی افغانستان در نظر باشد.
۳. تصمیمات مبتنی بر منافع متقابل و مشروع افغانستان، همسایگان، منطقه و محیط بین‌الملل باشد.

درباره درخواست عبدالسلام حنفی از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن حکومت بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=6480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها