دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
سرمایه‌گذاری در افغانستان

معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست در دیدار با طارق علی بخیت معاون سازمان همکاری های اسلامی در امور بشری، فرهنگی و اجتماعی و‌ نماینده ویژه این سازمان در امور افغانستان از سرمایه گذاران جهان اسلام دعوت کرد تا با استفاده از فرصت به وجود آمده در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

به گزارش ایراف، معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست با معاون سازمان همکاری اسلامی در امور بشری، فرهنگی و اجتماعی دیدار داشته است.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر ریاست عمومی دفتر نخست وزیر در این باره منتشر شده آمده که طارق این سفر را نشانه ای از نیت نیک ‌‌و مناسبات خوب سازمان همکاری های اسلامی با حکومت سرپرست دانسته و عنوان کرده که جهان اسلام و  این سازمان متعهد به همکاری و کمک به افغانستان است. 

او از ایجاد یک صندوق با هدف کمک به افغانستان خبر داد.

در بخش دیگری از این دیدار ضمن تشکر از مبارزه با داعش و مهم دانستن فعالیت های اقتصادی، طارق مسئله زنان و رفع محدودیت ها را بیان کرد.

در مقابل، مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی نخست‌وزیر حکومت سرپرست نیز ضمن تشکر  از کمک های این سازمان ابراز امیدواری کرد که این سازمان در مسیر توسعه تعاملات افغانستان با سایر کشورها نقش سازنده ایفا کند.

وی همچنین افزود که داعش سرکوب و در افغانستان یک نظام کاملا مستقل حاکم است که خواستار برقراری روابط مثبت با تمام کشورها به ویژه کشورهای اسلامی است.

عبدالکبیر از سرمایه گذاران جهان اسلام دعوت کرد که تا در این کشور سرمایه گذاری کنند.

در این رابطه مطالعه «عبدالسلام حنفی» خواهان کمک سازمان همکاری اسلامی به افغانستان شد پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=15165

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها