پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
عبدالغنی برادر و امیرخان متقی برای حضور در مراسم تشییع رئیس جمهور به تهران می‌آیند

به گزارش ایراف؛ عبدالغنی برادر و امیر خان متقی قرار است فردا در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران شرکت کنند.

امیرخان متقی درحالی به تهران خواهد آمد که روز گذشته نیز در جریان دیدار خود با حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه و سفیر ایران در کابل، پیام تسلیت حکومت سرپرست و مردم افغانستان را به نماینده ایران در کابل ابلاغ کرد.

کاظمی قمی نیز در این دیدار ضمن سپاسگزاری از پیام تسلیت حکومت ومردم افغانستان، اظهار داشت که حکومت و مردم ایران پیام تسلیت حکومت و مردم افغانستان را در نخستین لحظات حادثه دریافت نموده است.

گفتنی است حضور مقامات ارشد طالبان درحالی است که پیش از این نیز بسیاری از مقام های برجسته حکومت سرپرست مراتب تسلیت و همدردی خود را با حادثه سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراهشان ابراز کرده‌اند.

از طرف دیگر، شماری از مقام های این حکومت با حضور در نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف در مراسم دفتر یادبود رئیس جمهور شرکت کرده اند.

ملاحسن آخوند، نخست وزیر حکومت سرپرست نیز مراتب تسلیت خود را به ایران ارسال کرد. در پیام تسلیت نخست وزیر طالبان آمده است که در کنار مردم ایران می ماند. در این پیام گفته شده« که ما با جمهوری اسلامی ایران و مردم آن کشور در این غم خود را شریک می دانیم و مراتب تسلیت خویش را به تمام خانواده های قربانیان، ملت و حکومت ایران تقدیم می نمائیم».

در این رابطه مطالعه نخست وزیر طالبان: در این شرایط دشوار در کنار مردم ایران قرار داریم پیشنهاد می شود.

درباره ی رهبران سیاسی و مقامات افغانستان: غم شریک مردم ایران هستیم بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=20920

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها