دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
ایران در نشست منطقه‌ای کابل شرکت می‌کند

وزارت امور خارجه اعلام کرد ایران در نشست منطقه‌ای کابل شرکت می‌کند. این نشست در هفته آینده برگزار می شود.

بنا بر گزارش ایراف، سید رسول موسوی، مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه اعلام کرد که هفته آینده ایران در نشست منطقه‌ای کابل شرکت خواهد کرد.

وی در این خصوص در حساب رسمی خود در ایکس نوشت: هفته آینده کابل شاهد تحرک دیپلماتیک منطقه‌ای شایان توجهی خواهد بود. نشست منطقه‌ای کابل که در آن ایران، پاکستان، روسیه و چین حتما شرکت دارند و پیش از نشست دوحه (28 بهمن) برگزار می‌شود، نشان دهنده توجه ویژه همسایگان افغانستان به صلح، ثبات و رفاه مردم افغانستان و امنیت در منطقه است.

پیشتر نیز «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفته بود ثبات و امنیت منطقه به نوعی در گرو ثبات و امنیت افغانستان است.

وی پس از سفر نماینده رئیس جمهور ایران به پاکستان اظهار داشت افغانستان از موضوعات مهم سیاست خارجی کشورهای منطقه است. درباره اهمیت و چرایی سفر نماینده رئیس جمهور ایران به اسلام آباد بیشتر بخوانید.

کاظمی قمی همچنین در ادامه تلاش‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم افغانستان، در اسلام‌آباد پاکستان با جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه و آصف درانی نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و سایر مقامات این کشور ملاقات کرد.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=2853

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها