یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
انتقاد حکمتیار از تداوم اشغال آسمان افغانستان توسط آمریکا

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در اظهاراتی تازه گفته است که هرچند با به قدرت رسیدن طالبان زمینه دولت مستقل و قدرتمند در افغانستان فراهم شده اما هنوز فضای افغانستان در اشغال آمریکا است.

به گزارش ایراف، روزنامه دیلي شهادت وابسته به حزب اسلامی افغانستان به نقل از حکمتیار آورده است که طالبان زمینه ایجاد دولت مستقل و قدرتمند را فراهم کرده اما فضای افغانستان همچنان در اشغال آمریکاست.

وی گفته اگر آمریکا به این کار خود پایان نمی دهد«سفارت بسته و تمام آمریکایی ها از کشور اخراج شوند».

حکمتیار همچنین افزوده که «فضای هوایی کشور همچنان در تسلط‌ امریکاست و هواپیماهای بدون سرنشین این کشور به طور مداوم در فضای افغانستان پرواز می‌کند و حملات خودسرانه انجام می‌دهد.»

این خبرنامه به نقل از حکمتیار گفته که آمریکا ضمن دست کشیدن از شرارت به حاکمیت ملی افغانستان و استقلال زمینی و هوایی احترام بگذارد.

این اظهارات درحالی مطرح می شود که طی ماه های اخیر هواپیماهای بی سرنشین در آسمان ولایت های مختلف افغانستان دیده شده است که طالبان آن را نقض حریم هوایی آسمان افغانستان می داند.

حکمتیار همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود گفته که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان مردم به برقراری نظام اسلامی  مورد علاقه خود، حکومت قوی با اراده مردم، کشوری مستقل و عاری از نفوذ بیگانگان امیدوار بودند.

حکمتیار می گوید که شرایط امروز افغانستان نشان می دهد که برای رسیدن به این امر موانع و تهدیداتی وجود دارد.

روزنامه دیلي شهادت درحالی این اظهارات را همراه با عکس حکمتیار و رهبران حکومت سرپرست  منتشر کرده که طی هفته های اخیر اختلافات بین طالبان و حزب اسلامی شدت گرفته بود. چنانچه که حبیب الرحمن حکمتیار ، پسر رهبر حزب اسلامی، انتقادهای تندی به حکومت سرپرست در پی این اختلافات وارد کرده بود.

طالبان، گلبدین حکمتیار را از خانه و دفترش بیرون کرده بود.

در این رابطه مطالعه مجاهد: آمریکا هشدار ما را درباره نقض حریم هوایی افغانستان جدی بگیرد پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=15335

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها