دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
طالبان: اگر به رسمیت شناخته شویم به سازمان ملل پول می‌دهیم

به گزارش ایراف، رادیو ملی افغانستان تحت کنترل حکومت سرپرست یک فایل از ذبیح‌الله مجاهد منتشر کرده است. در این فایل صوتی مجاهد در واکنش به سخنان جو بایدن گفته است که افغانستان گورستان امپراتوری های اشغالگر است و این مسئله را باید آمریکایی‌ها برجسته کنند تا دیگران نیز از آن درس عبرت بگیرند.

بایدن در یک نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت که افغانستان گورستان امپراتوری‌هاست و اینکه کسی افغانستان را منسجم و متحد کند دور از انتظار است.

آمریکا بعداز دو دهه جنگ ویرانگر همراه با هزینه‌های فراوان وتلفات انسانی بی شمار در آگوست سال ۲۰۲۱ به صورت غیرمسئولانه از افغانستان اخراج شد. خروجی که به زعم بسیاری شرم آور تلقی می‌شود.

همچنین، سخنگوی حکومت سرپرست در این فایل صوتی گفته است که ملت افغانستان واحد و یکپارچه بوده و توطئه‌ها در طول تاریخ نتوانسته این ملت را از هم متلاشی کند.

مجاهد گفته است که توطئه‌ها و اشغال‌ها نتوانسته است اتحاد ملت افغانستان را از بین ببرند، اختلاف ایجاد و سواستفاده کنند. ملت افغانستان به هر قیمتی اتحاد خود را حفظ کرده است.

سخنگوی طالبان همچنین افزوده است که داعش در زمان حضور آمریکا در افغانستان به وجود آمده و تقویت شد و با پایان اشغال در افغانستان داعش از بین رفته و از سوی نیروهای امنیتی سرکوب شده است.

علاوه بر این مجاهد گفت که حکومت سرپرست عملیات‌های متعددی علیه داعش انجام داده و این گروه در افغانستان در حالت فرار و گریز هستند و تهدیدی برای کسی به حساب نمی‌آید پس لازم نیست که کشوری افغانستان را تحت تعقیب قرار دهد و یا هم احساس تهدید کند.

این اظهارات درحالی مطرح می شود که در جریان دو هفته گذشته داعش مسئولیت دو حمله در بامیان و قندهار را برعهده گرفته است.

با افزایش فعالیت‌های داعش در منطقه نگرانی‌ها از تهدیدهای فزاینده این گروه بالا رفته است به زعم بسیاری از کشورها این تهدیدها از خاک افغانستان صورت می گیرد.

گفتنی است طالبان همواره  آمریکا را متهم به نقش این کشور در زایش و تقویت داعش در افغانستان می‌کند.

ذبیح‌الله مجاهد گفته است که آمریکا در تلاش است تا داعش را در افغانستان حفظ کند. آمریکا هم در زمان حضورش و هم حالا در پی آن است تا داعش را در افغانستان حفظ کند.

درباره ی امریکا و بازی با کارت داعش بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=21606

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها