یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
آمریکا «درگذشت» رئیس جمهور ایران و هیات همراه را تسلیت گفت-ایراف

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا «درگذشت» آیت الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و دیگر اعضای هیات همراه را تسلیت گفت.

به گزارش ایراف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سانحه تلخ سقوط بالگرد حامل آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه مطرح کرد که «آمریکا رسماً به خاطر «درگذشت» ابراهیم رئیسی، وزیر امور خارجه، امیرعبداللهیان و دیگر اعضای همراه آنها در سقوط هلیکوپتر در شمال غرب ایران، تسلیت می گوید».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی پیام تسلیت خود را منتشر کرد که در نخستین واکنش خود به مفقود شدن بالگرد حامل رئیس جمهور گفته بود که این کشور به دقت در حال رصد این خبر است. او همچنین مطرح کرد که فعلاً حرف بیشتری برای گفتن ندارد.

اما وزیر دفاع آمریکا، لوید آستین در واکنش به این حادثه ضمن اینکه آن را ناگوار خواند، خبر داد که این کشور همچنان در حال رصد است. این مقام ارشد نظامی آمریکا در خصوص علت این حادثه مطرح کرد که مطمئن هستیم که ایرانی ها در حال بررسی هستند یا بررسی خواهند کرد. پس از پایان نتیجه آنها، نتیجه را می بینیم.

سخنگوی ناتو نیز در شبکه ایکس نیز شهادت رئیس جمهور رئیسی، وزیر خارجه امیرعبداللهیان و سایر جان باختگان در حادثه سقوط بالگرد را به ملت ایران تسلیت گفت.

گفتنی است که موج پیام های همدردی اعم از تسلیت، غم شریکی، اعلام عزای عمومی در کشورهای مختلف جهان ادامه دارد که مقامات اسرائیلی تاکنون در این خصوص سکوت کرده اند. هرچند رسانه های رژیم صهیونیستی از اعلام این خبر اظهار خوشحالی کردند. به طوری که مجری شبکه 14 رژیم صهیونیستی پس از شنیدن این خبر در پخش زنده اظهار خوشحالی کرد که نشان از این امر دارد این شخصیت ها به یک مسئله برای رژیم اسرائیل تبدیل شده بودند.

جروزالم پست نیز به نقل از یک مقام اسرائیلی نوشته بود که رژیم صهیونیستی در حادثه سقوط هلیکوپتر هیچ دخالتی نداشته است.

 گفتنی است که در ادامه ادای احترام به شهدای سانحه سقوط بالگرد سازمان های بین المللی مختلف واکنش نیز نشان دادند. شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس انرژی اتمی در آغاز اجلاس خود یک دقیقه سکوت کردند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه در ابتدای آغاز نشست خود یک دقیقه سکوت کردند. افزون بر این، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای یک دقیقه سکوت کرد.

پیشنهاد می شود: علیرغم بزرگی این حادثه، مدیریت ایران دچار اختلال نخواهد شد

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=20799

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها