یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
نگرانی سناتورهای آمریکایی از تکرار حمله مسکو در آمریکا

پس از حمله مرگبار تروریستی به یک سالن کنسرت در روسیه که به گروه داعش نسبت داده شده، سناتوران آمریکایی درباره تکرار این حمله در آمریکا یا علیه سفارتخانه‌ها و شهروندان آمریکایی ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش ایراف، تام کاتن و مارکو روبیو؛ دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا فروردین هشدار دادند که پس از حمله بر یک سالون کنسرت در مسکو، نگران توان داعش برای انجام حملات تروریستی در خاک آمریکا و علیه شهروندان آمریکایی اند.

کاتن گفته که این وضعیت «بازتاب سیاست ناکام خروج از افغانستان است.»

شاخه خراسان داعش روز سوم فروردین به یک سالن کنسرت در حومه مسکو حمله کرد که بر اثر آن بیش از ۱۸۰ نفر کشته شدند.

تام کاتن؛ عضو کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت که او «خیلی نگران» احتمال حمله داعش بر شهروندان آمریکا است و آن را یک «خطر بزرگ» توصیف کرد.

کاتن روز گذشته به فاکس‌نیوز گفت: «عمیقا مایه تاسف است که مردم بی‌گناه، زنان و کودکان، در مسکو کشته شدند، اما حمله بعدی می‌تواند بر سفارت‌های آمریکا در آسیا و اروپا یا دانش‌آموزان ما در جریان سفر علمی‌شان به اروپا باشد.»

او افزود: «این وضعیت انعکاس خطرناک خروج ناکام بایدن از افغانستان است.»

در همین حال، مارکو روبیو؛ سناتور فلوریدا نیز حملات احتمالی داعش بر خاک آمریکا را با نحوه خروج این کشور از افغانستان پیوند داد.

او به تلویزیون ای‌بی‌سی گفت: «[داعش خراسان] دوباره خود را جمع و جور کرده است، چنانچه قبلا در این باره در صورت خروج فاجعه‌بار از افغانستان، هشدار داده بودیم.»

روبیو افزوده: «یکی از دلایلی که نمی‌خواستیم این خروج سریعاً اتفاق بیافتد، این است که شما به [داعش] فضای عملیات مساعد می‌کنید تا خود را مجددا سازمان‌دهی کرده و برای حمله به اهدافی در خارج برنامه‌ریزی کند.از آن زمان داعش حملاتی را در داخل افغانستان انجام داده است.»

سناتور روبیو افزود داعش توانست در خاک ایران و روسیه حمله تروریستی کند و «آن‌ها این کار را در آمریکا نیز خواهند کرد.»

او از حکومت بایدن خواست که امنیت مرزهای آمریکا را تقویت کند تا تروریست‌ها وارد کشور نشوند و رویداد مشابه مسکو در آمریکا اتفاق نیافتد.

از سوی دیگر، لیندسی گراهام؛ سناتور شناخته‌ شده آمریکایی در ایکس نوشت: «پیش از این‌که دیر شود، ما باید به اهداف داعش خراسان در افغانستان ضربه محکمی بزنیم و عملیات آن‌ها را مختل کنیم.»

او افزوده: «ما باید کنترل عملیاتی مرزها را در حال حاضر قبل از این‌که خیلی دیر شود به‌دست آوریم.»

پیشنهاد می شود:تلاش رسانه انگلیسی برای تبرئه غرب با برجسته کردن نقش داعش در حمله مسکو 

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=11107

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها