دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024

به گزارش ایراف؛ رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند مذاکرات مقام‌های دو کشور برای بازگشایی گذرگاه تورخم بی‌نتیجه مانده و این گروه نسبت به تعطیلی همیشگی دو گذرگاه مهم به اسلام‌آباد هشدار داده‌ است.

براساس گزارش روزنامه دان پاکستان، نشستی با هدف پیدا کردن راه‌حل برای بازگشایی گذرگاه تورخم میان طالبان و مقام‌های پاکستانی برگزار شد.

براساس این گزارش، طالبان به مقام‌های پاکستانی هشدار داده‌‌اند در صورت دست نیافتن به یک توافق دوجانبه، مرزهای تورخم و خرلاچی با پاکستان را برای همیشه خواهند بست.

منابع به روزنامه دان گفته‌اند که اگر مقام‌های پاکستانی با طالبان به توافق نرسند، این گروه از ادامه گفت‌وگوها با اسلام‌آباد نیز خودداری خواهد کرد. طالبان به مقام‌های امنیتی پاکستان گفته‌اند که محدودیت‌های جدید برای آنان قابل قبول نیست زیرا هیچ‌گونه اطلاع رسمی قبلی از اجرای سیاست ویزا به این گروه داده نشده است.

همچنان طالبان از مقام‌های مرزی پاکستانی خواسته‌اند تا اجازه دهند تمامی خودروهای باری افغانستانی که در خاک پاکستان هستند، به کشور بازگردند و پس از آن با ایجاد دیوار «سیمانی» در دروازه اصلی، مرز را برای همیشه ببندند.

‌براساس سیاست جدیدی مقام‌های پاکستانی، عبور از مرز تورخم تنها با ویزا و پاسپورت امکان‌پذیر است و رانند‌گانی که ویزا و پاسپورت ندارند، نمی‌توانند از این گذرگاه عبور کنند.

در واکنش به این اقدام پاکستان، طالبان نیز به خودروهای باربری پاکستان اجازه ورود به افغانستان را نداده‌اند.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=1816

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها