روسیه خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شد- ایراف

نماینده دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل عدم پایبندی رژیم تل‌آویو به قطع‌نامه‌های الزام‌آور این شورا در مورد آتش‌بس در غزه، از اعضای شورای امنیت خواسته است تا موضوع تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی را بررسی کنند.

به گزارش ایراف، واسیلی نبنزیا؛ نماینده دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل عدم پایبندی تل‌آویو به قطع‌نامه‌های الزام‌آور این شورا در مورد آتش‌بس در غزه، از اعضای شورای امنیت خواسته است تا موضوع تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار دهند.

نماینده روسیه پیشتر در نشست شورای امنیت از بی‌توجهی رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا از تل‌آویو در عدم پابندی به قطع‌نامه‌های الزام‌آور این شورا انتقاد کرده بود.

در نشست گذشته شورای امنیت گفته بود: «یادآوری می‌کنیم که عدم پایبندی به مصوبات الزام‌آور شورای امنیت از سوی ناقضان آن باید تحریم‌ها علیه آنان وضع گردد و بر این باوریم که شورای امنیت باید به فوریت در مورد این مسأله اقدام کند.»

به گفته نماینده روسیه در سازمان ملل، قطع‌نامه ۲۷۲۸ شورای امنیت که خواستار آتش‌بس در نوار غزه طی ماه رمضان شده بود، اجرایی نشده است.

نبنزیا خاطرنشان کرده است: «غزه شاهد یک فاجعه بی‌سابقه است و اسراییل مانع ورود نیمی از کاروان‌های کمکی به این منطقه می‌شود.»

در همین حال، فیلیپ لازارینی؛ کمیسار کل نهاد کمک‌رسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) روز گذشته اعلام کرد که رژیم تل‌آویو به‌دنبال حذف این سازمان است.

لازارینی طی سخنرانی در نشست شورای امنیت خاطرنشان کرده است: «بسیاری از خانه‌ها، مدارس و بیمارستانها در غزه به ویرانه تبدیل شده‌ است و در زیر آوار اجساد بی‌شماری وجود دارند.»

این مقام سازمان ملل همچنین از شکنجه شدن برخی از کارمندان آنروا توسط نظامیان صهیونیست در زندان خبر داده است.

این در حالی است که در ماه گذشته میلادی شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطع‌نامه‌ای خواستار آتش‌بس در غزه، آزادی اسرا و فراهم‌سازی زمینه کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی شده بود.

رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن این قطع‌نامه همچنان به حملاتش بر نقاط مختلف غزه ادامه داده است.

این در حالی است که چند روز پیش جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم خواستار اجرایی شدن این قطع‌نامه شده بود.

پیشنهاد می شود: استقبال افغانستان از قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14574

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها