دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
پس از ۱۱ سپتامبر بیشتر نظام‌های اسلامی برای جلب رضایت آمریکا از همدیگر پیشی می‌گرفتند حتی اگر بهایش از دست دادن استقلال و آزادی ملت‌های خود بود. بیشتر کشورهای اسلامی زمینه را برای نفوذ آمریکا فراهم کردند- ایراف

به گزارش ایراف، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن امروز-شنبه- در اظهاراتی گفت: توطئه غربی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم در راستای اشغال سرزمین‌های اسلامی و سلطه بر ملت‌ها و منابع آن‌ها انجام شد. این توطئه هویت دینی مسلمانان را هدف قرار داد و به دنبال دور کردن آنها از تمام عناصر قدرت معنوی بود.

وی تاکید کرد: هجمه آمریکا بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ خطرناک‌ترین هجمه علیه مسلمانان است و در امتداد توطئه‌های قبلی انجام شد. دشمنان در چارچوب برنامه‌های بلند مدت و بزرگ و چند مرحله‌ای علیه امت اسلامی حرکت می‌کنند و این نقش خصمانه را به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند.

الحوثی افزود: بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر آمریکا یک ائتلاف بین‌المللی تشکیل داد و یک هجمه رسانه‌ای منظم برای ترساندن امت اسلامی رهبری کرد. متاسفانه در آن زمان رسانه‌های عربی و اسلامی نیز در ترساندن امت اسلامی با هجمه آمریکایی‌ها همراهی کردند.

رسانه‌های عربی و اسلامی در آن زمان شکست روانی را تقویت کردند و این امر زمینه را برای سلطه کامل آمریکا بر کشورهایمان فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی برای محافظت از خود در مقابل هجمه آمریکا موضع یکسانی اتخاذ نکردند بلکه با ضعف و شکاف ظاهر شدند. پس از ۱۱ سپتامبر بیشتر نظام‌های اسلامی برای جلب رضایت آمریکا از همدیگر پیشی می‌گرفتند حتی اگر بهایش از دست دادن استقلال و آزادی ملت‌های خود بود. بیشتر کشورهای اسلامی زمینه را برای نفوذ آمریکا فراهم کردند و برای ایجاد پایگاه‌های نظامی آمریکایی آماده بودند. نظام‌های اسلامی آمادگی این را داشتند که تسلیم آمریکا شوند و حتی برنامه‌های درسی خود را تغییر دهند تا آمریکا آموزش، فرهنگ‌سازی و رسانه را کنترل کند. نظام‌های اسلامی آمادگی این را داشتند تا زمینه را برای سلطه نظامی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا فراهم کنند.

الحوثی ضمن انتقاد از همراهی رسانه‌های عربی در آن زمان با حمله آمریکا، گفت: این رسانه‌ها در آن برهه، در راستای شکست روانی مسلمانان فعالیت کردند و زمینه را برای سیطره کامل آمریکا بر کشورهای ما فراهم کردند.

حملات ۱۱ سپتامبر که بیشتر در زبان انگلیسی خوانده می‌شود، سلسله‌ای از حملات تروریستی انتحاری در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ توسط گروه تروریستی القاعده به رهبری و برنامه ریزی اسامه بن لادن در شهر نیویورک (بخش منهتن)، ایالات متحده آمریکا بود. در این حادثه نوزده تن از عناصر القاعده، چهار هواپیمای تجاری-مسافربری را ربودند. هواپیماربایان دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی گوناگون به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک کوبیدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه تعداد بسیاری از شهروندان ایالات متحده در ساختمان‌ها کشته شدند. هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به‌طور کامل ویران شدند و خسارت فراوانی به ساختمان‌های پیرامون زدند.

گروه هواپیماربایان هواپیمای سوم را به پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم در محلی نزدیک شنکزویل، در ایالت پنسیلوانیا سرنگون شد؛ این در حالی بود که شماری از مسافران و خدمه پرواز پیش از سرنگونی هواپیما، تلاش کرده‌بودند تا کنترل هواپیما را که هواپیماربایان آن را به سمت واشینگتن، دی.سی. هدایت می‌کردند، به دست بگیرند. هیچ‌ یک از مسافران این پرواز و سه پرواز دیگر زنده نماندند. هدف هواپیماربایان در پرواز چهارم، کوباندن هواپیما به کاخ کنگره آمریکا واقع در واشینگتن، دی. سی بود که این هدف ناموفق ماند.

کشته شدگان این حمله‌ها مجموعاً ۲٬۹۷۴ تن بودند، که با در نظر گرفتن ۱۹ هواپیماربا در کل شمار کشته‌های این حمله‌ها به ۲٬۹۹۳ تن می‌رسد.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19150

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها