پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
درخواست خانواده‌های محکومان آمریکایی در کشورهای مختلف برای رسیدگی به وضعیت آنها

خانواده‌های محکومان آمریکایی در کشورهای مختلف از جمله افغانستان از دولت بایدن خواهان رسیدگی به وضعیت آنها و ارائه جزئیات بیشتر در مورد شرایط آنها شدند.

به گزارش ایراف، همسر «رایان کوربت» امریکایی محکوم در زندان طالبان در میزگرد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفت که ما برای نجات عزیزانمان باید بهتر عمل کنیم و می توانیم این کار را انجام دهیم.

پیش از این همسر کوربت، وضعیت سلامت همسرش را وخیم گزارش داده بود و خواستار ملاقات با جو بایدن و رسیدگی او به وضعیت همسرش شده بود.

رایان کوربت طی سفر به افغانستان در سال 1401 با همکاران آلمانی و افغانش به اتهام تخلف از قوانین افغانستان بازداشت شد.

وکلای این زندان آمریکایی از سازمان ملل خواستند که به آزادسازی فوری او از زندان  طالبان کمک کنند.

این در حالی است که در ماه گذشته، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست در یک فایل صوتی که  تلویزیون ملی منتشر کرده بود، مطرح کرد که در میان شهروندان خارجی در زندان های افغانستان دو آمریکایی نیز حضور دارند.

مجاهد دلیل این بازداشت را «تخلف از قوانین افغانستان» عنوان کرد. یکی از این گروگان ها رایان کوربت  است اما هویت زندانی دوم مشخص نیست.

پیش از این اظهارات، دو مقام آمریکایی به ان بی سی نیوز در ماه آوریل گفته بودند که علاوه بر این دو شهروند که در زندان های آمریکا هستند، تعدادی دیگر از شهروندان امریکا در افغانستان زندگی می کنند.

حضور زندانیان آمریکایی در زندان های طالبان بحث تازه ای نیست. چنانچه که در دسامبر سال 2022 دو زندانی آمریکایی از زندان های طالبان آزاد شدند.

یکی از این زندانیان، یک کارگردان آمریکایی بود در حین فیلم برداری از منطقه ای که ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده از سوی هواپیماهای بی سرنشین کشته شد، دستگیر شد.

در تازه ترین مورد، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری تعامل با طالبان را یک ضرورت خواند.

‌ودانت پاتل گفت که این تعامل فرصتی را برای گفتگو پیرامون آزادسازی شهروندان آمریکایی که در زندان های افغانستان هستند با حکومت سرپرست فراهم می کند.

در این رابطه مطالعه واشنگتن: عدم آزادی زندانیان آمریکایی مانع «تعامل مثبت» با افغانستان است پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=16945

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها