یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
آمریکا در مسیر پروژه مشترک گازی ایران و پاکستان سنگ‌اندازی می‌کند- ایراف

«خواجه محمد آصف» در گفت‌وگوی تلویزیونی تصریح کرد که مواضع آمریکایی ها در برابر همکاری های پاکستان و ایران غیردوستانه است.

به گزارش ایراف، وی افزود که امریکا در مسیر پروژه مشترک گازی ایران و پاکستان سنگ اندازی می کند که این رفتار غیردوستانه و به دور از انتظار اسلام آباد است.

این مقام پاکستانی در همین راستا مطرح کرد که آیا مخالفت با خط لوله گاز ایران بیانگر دوستانه بودن روابط آمریکا با پاکستان است؟

گفتنی است که در پی سفر اخیر ابراهیم رئیسی به دعوت رئیس جمهور پاکستان دو کشور متعهد به همکاری همه جانبه در مسائل مختلف ازجمله پروژه های اقتصادی شدند. تجارت دو کشور تا سقف ده میلیارد دلار ، اجرایی شدن پروژه مشترک گازی ایران و پاکستان و امضای هشت توافقنامه و سند همکاری بین دو کشور از دستاوردهای این سفر بود.

در بخش دیگری از این مصاحبه، وزیر دفاع پاکستان ضمن انتقاد به رویکرد آمریکا به روابط اسلام آباد و تهران، افزود که کشورش نسبت به نگرانی های واشنگتن در راستای تقویت همکاری ایران و پاکستان اهمیتی قائل نیست.

او گفت که اگر کسی به خاطر سفر ابراهیم رئیسی دچار دردی شده ما برای آن درمانی نداریم.

این اظهارات درحالی مطرح می شود که آمریکا به علت نگرانی از روابط ایران و پاکستان در جریان سفر رئیسی به اسلام آباد و انعقاد قراردادهای مختلف مطرح کرد که ما به هرکسی که به معامله تجاری با ایران فکر کند، توصیه می کنیم که از خطر بالقوه تحریم ها آگاه باشد.

این انتقادات درحالی از سوی خواجه آصف مطرح شد که او به رویکرد آمریکا در قبال مسئله فلسطین نیز نارضایتی خود را نشان داد. به طوری که افزود آیا وضعیت فلسطینیان و جنگ علیه مسلمانان غزه بیانگر دوستانه بودن روابط آمریکایی هاست؟

اما نگرانی آمریکایی ها از تقویت همکاری دو جانبه ایران و پاکستان درحالی مطرح شده که این کشور به همکاری هند و ایران در بندرچابهار واکنش نشان داده و تهدید به تحریم کرده است.

پیشنهاد می شود: اسحاق‌دار: خط لوله صلح بین پاکستان ایران در هر صورت تکمیل می‌شود

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19715

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها