«ترامپ» نمی‌خواهد شکست افغانستان در اوکراین تکرار شود

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده که دونالد ترامپ؛ رییس جمهور پیشین این کشور و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا نمی‌خواهد آن‌گونه که ایالات متحده در افغانستان شکست خورد، در اوکراین نیز شکست بخورد.

به گزارش ایراف، مایکل مک‌کال؛ رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و از متحدان دونالد ترامپ، روز یک‌شنبه، ۲۶ فروردین گفت که ترامپ نمی‌خواهد ایالات متحده آن‌گونه که در افغانستان شکست خورده است، در اوکراین نیز با شکست روبه‌رو شود.

مک‌کال در گفتگو با شبکه ان‌بی‌سی‌نیوز این موضوع را با اشاره به حمایت حزب جمهوری‌خواه آمریکا از اوکراین بیان کرده است.

او افزود: «ترامپ و متحدانش نمی‌خواهند که ما مانند افغانستان در اوکراین شکست بخوریم.»

این عضو ارشد مجلس نمایندگان امریکا تاکید کرده است که شکست واشنگتن در مقابله با روسیه در اوکراین، «عواقب ناگوار طولانی‌مدت» برای ایالات متحده خواهد داشت.

مک‌کال خاطرنشان کرد: «فکر نمی‌کنم ترامپ بخواهد مالک این شکست باشد. من فکر می‌کنم او می‌خواهد و می‌تواند این کار را تمام کند.»

این در حالی است که آمریکا حدود دو دهه افغانستان را اشغال کرده بود.

آمريكا در زمان ریاست‌ جمهوری ترامپ پس از امضای توافق‌نامه دوحه با طالبان در سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفت تا نظامیانش را از افغانستان به‌گونه کامل خارج کند؛ اقدامی که در نهایت سبب سقوط نظام جمهوری شد.

سرانجام نیروهای آمریکایی در آگوست ۲۰۲۱ افغانستان را ترک کردند.

اگرچه تصمیم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان در زمان ریاست جمهوری ترامپ اتخاذ شده بود، اما جمهوری‌خواهان و مقام‌های دولت پیشین ایالات متحده همواره دولت بایدن را در این زمینه مورد انتقاد قرار داده‌اند.

دراین رابطه مطالعه ترامپ: خروج از افغانستان شرم آورترین لحظه تاریخ آمریکا بود پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14028

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها