یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
آلمان روند پذیرش پناهجویان افغان را متوقف کرد

وزارت خارجه آلمان از توقف موقت روند پذیرش پناهجویان افغان در سفارتخانه‌های خود در پاکستان و ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایراف، منابع دیپلماتیک در برلین اعلام کردند وزارت خارجه آلمان روند بررسی درخواست پذیرش پناهجویان افغان در سفارتخانه‌های خویش در پاکستان و ایران را به طور موقت به حالت تعلیق درآورده است.

به گفته منابع، این تصمیم درحالی صورت گرفت که در هفته‌های اخیر نشانه‌های انفرادی از تلاش‌های احتمالی برای سوء استفاده از روند پذیرش پناهجویان آشکار شده است و اکنون وزارت خارجه و کشور آلمان به طور مشترک روند کار روی پرونده‌ها را در سفارت آلمان در اسلام‌آباد مورد بازنگری قرار داده‌اند.

«دی‌پی‌ای» گزارش داد، برای جلوگیری از سوء استفاده و جعل‌کاری احتمالی دراین‌باره، وزارت‌های خارجه و کشور آلمان بر روی مواردی از جمله اجرای بازجویی امنیتی اضافی از پناهجویان افغان توافق کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، دولت آلمان روند بررسی پرونده‌ها را بعد از اجرای بازجویی‌های اضافی امنیتی در روزهای آینده از سر می‌گیرد، اما زمان مشخصی برای از سرگیری روند پذیرش پناهجویان افغان در آلمان در دسترس نیست.

وزارت خارجه آلمان می‌گوید نمایندگی‌های خارجی این کشور از زمان تصرف قدرت توسط طالبان در آگوست 2021 تا کنون به بیش از 28 هزار و 600 نفر از افغان‌هایی که به آنها وعده پذیرش داده شده بود، ویزا صادر کرده است که از این میان حدود 4 هزار 100 نفر کارمندان محلی پیشین نهادهای آلمانی در افغانستان هستند.

گفتنی است که وزارت خارجه آلمان تا کنون در مجموع به 44 هزار افغان وعده پذیرش در این کشور داده است.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=109

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها