یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
در دوره رئیسی تحولات بزرگی در سرنوشت مهاجرین ایجاد شد- ایراف

به گزارش ایراف؛ سخنرانان در مراسمی تحت عنوان «ابراز همدردی مهاجرین مقیم ایران با ملت شریف ایران» که به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه که از سوی مرکز تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود تاکید کردند که با شهادت آیت‌الله رئیسی، مهاجرین افغانستانی مقیم در ایران یک حامی، رفیق، همسنگر راستین و با بصیرت خود را از دست دادند.

سخنرانان در این مراسم تاکید کردند که ایشان درد مهاجر را درد خود می‌دانستند.

آنها همچنین اظهار داشتند که در دوره ریاست جمهوری این مرد بزرگ، ما شاهد تحولات عظیم بر سرنوشت سیاسی و حقوق اساسی مهاجرین افغانستانی مقیم در ایران بودیم.

دوره تحولات عظیم در حقوق اساسی مهاجرین

عبدالجابر انصار؛ سرکنسول افغانستان در مشهد مقدس در سخنانی به شخصیت شهید آیت‌الله رئیسی پرداخت و گفت: در دوره ریاست جمهوری این مرد بزرگ ما شاهد تحولات عظیم بر سرنوشت سیاسی و حقوق اساسی مهاجرین افغانستانی مقیم در ایران بودیم.

وی به اولین گام اقدامات موثر شهید آیت‌الله رئیسی اشاره کرد و گفت: اساس و پایه‌گذاری سازمان ملی مهاجرت یکی از مهمترین گام‌های این شهید بزرگوار بود، این شهید بزرگوار در جلسه‌ای گفته بود که نهاد‌ها پراکنده است و هرکسی برای کاری روز‌ها زمان می‌گذراند تا کارش انجام شود؛ ایشان گفتند بیایید مهاجرین را زیر یک چتر قرار دهید تا برادرانمان که مهمان‌های ما هستند و در نهایت سازمان ملی مهاجرت شکل گرفت و این خدمات را ساده و سهل بسازیم.

سرکنسول افغانستان در مشهد مقدس با توجه به مطلب فوق اظهارداشت: این دیدگاه یک مرد مجاهد نسبت به هم دین و همزبان است.

رئیسی تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی بود

سید وحیدالله حبیبی؛ معاون مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با بیان این که بدون شک شهید خدمت، حضرت آیت‌الله رئیسی یکی از همان مدیران تربیت یافته در مکتب انقلاب اسلامی ایران که توانست شایستگی خود را در عرصه‌های مختلف مدیریتی از مدیریت خود گرفته تا عالی‌ترین مقام اجرایی کشور جمهوری اسلامی ایران به اثبات برساند، اظهار داشت: شهید آیت‌الله رئیسی مدیر خودساخته مومن، متدین، وحدت گرا و شجاع بود که در نهایت جان شریفش را هم در همین راستا تقدیم اسلام و مسلمین نمود.

معاون مرکز تبیان با تاکید بر این که با حضور شهید آیت الله رئیسی در عرصه ریاست جمهوری توانست گفتمان انقلاب اسلامی را زنده کند، افزود: شهید آیت الله رئیسی سعی کرد با جریان گفتمان انقلاب اسلامی با سایر ملت‌های مسلمان هماهنگ و همنوا شود.

سید وحید الله حبیبی، دمیدن نفس تازه در نهضت‌های اسلامی منطقه را گامی مهم بعد از حضور ایشان بر منصب ریاست جمهوری عنوان کرد و گفت: از فلسطین تا به یمن و سوریه مخصوصاً در قضیه فلسطین که مسئله اصلی جهان اسلام است، ایشان توانست یک بسیج عمومی را در راستای توجه به این مسئله به وجود بیاورد و شخصا در این راستا تلاش‌های بسیار فراوانی کرد.

شهید آیت‌الله رئیسی خدمت‌گذار مهاجرین بود

حفیظ‌الله سلطانی؛ نماینده مهاجرین اهل سنت خراسان رضوی در این مراسم گفت: شهید آیت‌الله رئیسی، یک شخصیت معنوی و دینی بود؛ انسان فرهیخته‌ای که به خاطر رضایت الله، هر شخصی که به دروازه ایشان حضور پیدا می‌کرد، قطعا بدون دستاورد از آن بیرون نمی‌شد.

وی گفت: شهید آیت‌الله رئیسی برای ملت محبوب و برای مسلمانان و مهاجرین افغانستان خدمتگزار بود و در راستای خدمتگزاری به دین به شهادت رسید.

نماینده مهاجرین اهل سنت خراسان رضوی اظهار داشت: ما مردم افغانستانی مقیم در ایران در کنار ملت مسلمان و برادر ایران در این واقعه اسفناک بسیار ناراحت هستیم؛ در کنار برادران ایرانی آماده هر نوع همکاری و در همه عرصه‌ها هستیم.

شهدای خدمت رهرو صراط مستقیم بودند

در بخش دیگری از این مراسم مولوی توانا، رئیس بنیاد شهید توانا به ایراد سخن پراخته و گفت: شهید آیت الله رئیسی و همراهانش به ویژه دکتر امیرعبداللهیان رهرو صراط مستقیم بودند؛ بدون شک این جایگاه را یافته بودند تا خدای متعال آنها را به این مقام عظیم نائل گردانید.

وی افزود: با شهادت آیت الله رئیسی، مهاجرین افغانستانی مقیم در ایران یک حامی، رفیق، همسنگر راستین و با بصیرت خود را از دست دادند. ایشان درد مهاجر را درد خود میدانست.

مولوی مفلح، رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان گفت: متاسفانه جامعه اسلامی یک بدنه و یک حامی بزرگ خود را از دست داد. با شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران امروز همه جهان اسلام داغدار است.

وی با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی به طور خاص در راه خدا کار می‌کرد گفت: اینگونه شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود. من با افتخار می‌توانم بگویم که شهید رئیسی، رئیس جمهور بیداری اسلامی بود.

پیشنهاد می شود: اعطای شناسنامه به فرزندان دارای پدران غیرایرانی در دولت رئیسی

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=21168

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها