چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
خدمات ایران به مهاجران افغانستانی از نظر صلیب سرخ، ارزشمند است

مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجران افغانستانی ارزشمند و مهم ارزیابی می شود.
خدمات ایران به مهاجران افغانستانی از نظر صلیب سرخ، ارزشمند است

به گزارش خبرگزاری ایراف، پاتریک هوزر، ظهر امروز در بازدید از مرکز آموزش خطرات مین در مرز دوغارون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نظر کمیته بین المللی صلیب سرخ، خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجران و اتباع افغانستانی مهم و ارزشمند ارزیابی می شود و مهاجران اطلاعات مهمی در این مرکز دریافت می کنند.

مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران افزود: این کمیته بین المللی با همکاری جمعیت هلال احمر و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران، خدماتی در زمینه آگاهی رسانی خطرات مین و رفتارهای ایمن در برابر مهمات جنگی به مهاجران ارائه می دهد.

وی ادامه داد: اتباع خارجی که از مرز دوغارون تایباد به کشورشان بازمی گردند، اطلاعات مهمی در رابطه با مین، مهمات عمل نکرده و همچنین بیماری کووید-۱۹ در مرکز آموزش خطرات مین دریافت می کنند.

هوزر بیان کرد: هدف از این بازدید، مشاهده و ارزیابی وضعیت این اقدامات بشردوستانه و نیز اوضاع مهاجرانی است که در حال بازگشت هستند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ تلاش می کند این فعالیت های انسان دوستانه ادامه دار باشد و توسعه یابد.

مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران علاوه بر بازدید از کلاس های مرکز آموزش خطرات مین، از بخش های مختلف نمایندگی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در مرز دوغارون بازدید کرد.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=224

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها