یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
بازگشت مهاجرین افغان از کشورهای همسایه ادامه دارد- ایراف

در ادامه روند بازگشت و اخراج پناهجویان و پناهندگان افغانستانی از ایران و پاکستان، طی دو روز اخیر بیش از دو هزار نفر به این کشور بازگشته‌اند.

به گزارش ایراف، بر اساس گزارش‌ها از مرز اسلام قلعه (مرز میان ایران و افغانستان)، امروز 23 اردیبهشت، بیش از هزار و هفتصد مهاجر افغانستانی دیگر به صورت اجباری و اختیاری به افغانستان بازگشته‌اند.

تعدادی از این مهاجرین برای دریافت کمک‌های بین‌المللی به دفاتر سازمان بین‌المللی مهاجرت معرفی شدند.

همچنین بر اساس گزارشی دیگر از مرز تورخم (مرز میان پاکستان و افغانستان)، دیروز 22 اردیبهشت بیش از سیصد مهاجر افغانستانی به این کشور بازگشته‌اند.

بازگشت مهاجران به افغانستان در حالی ادامه دارد که این کشور با مشکلاتی نظیر آوارگان داخلی، بحران اقتصادی، مسایل امنیتی از ناحیه داعش، سیل و … دست و پنجه نرم می‌کند.

همسایگان افغانستان پیشتر اعلام کرده بودند که روند اخراج مهاجران غیرقانونی ادامه خواهد یافت. در این میان وزیر کشور ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که این کشور ظرفیت این تعداد از مهاجر را ندارد و نسبت به اخراج مهاجران غیرقانونی اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد.

آن‌گونه که مقامات ایرانی اعلام می‌کنند، فقط مهاجرین غیرقانونی مشمول طرح اخراج قرار می‌گیرند، در حالی‌که طبق گزارش نهادهای حقوق بشری، در پاکستان، حتی مهاجرین قانونی نیز اخراج می‌شوند.

پیشنهاد می شود: نگرانی از «پیامدهای ویرانگر» اخراج پناهندگان افغان‌ از پاکستان

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19345

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها