پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
افزایش بازگشت مهاجران غیر مجاز افغانستانی از ایران- ایراف

در هفته اخیر اخبار رسیده از چند استان حاکی از افزایش اخراج مهاجرین غیرقانونی است.

به گزارش ایراف، مدیران کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌های بوشهر، البرز، کرمان و خراسان رضوی طی هفته جاری در مورد آمارهای اخراج اتباع سخن گفته‌اند.

به طور مثال مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با رسانه‌ها در تشریح اقدامات این اداره کل گفت: «عملیات شناسایی و بازگشت اتباع و مهاجران افغانستانی غیرمجاز در استان خراسان رضوی با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی در قالب طرح‌های مختلف به صورت مستمر در حال انجام است».

به گفته حسین شرافتی با حضور اتباع و مهاجران خارجی بی‌مدرک برخورد قانونی لازم صورت می‌پذیرد و این افراد از طریق کارگزاران مربوطه با محوریت این اداره کل به کشور افغانستان بازگردانده می‌شوند.

وی افزود: «به علت همسایگی خراسان رضوی با کشور افغانستان شناسایی و بازگشت مهاجران افغانستانی غیرمجاز به صورت جدی‌تری در این استان دنبال می‌شود».

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی ضمن اشاره به پیش بردن جدی موضوع ساماندهی مهاجران افغانستانی در ایران گفت: «ساماندهی آن دسته از افغانستانی‌هایی که موفق به حضور موقت در کشور و خراسان رضوی شده‌اند، یک اقدام ضروری است که در این خصوص اقدامات موثری در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در حال انجام است».

موضوع بازگرداندن مهاجران غیرقانونی ساکن در ایران در چند ماه اخیر به صورت جدی از سوی وزارت کشور و پلیس دنبال شده است. در این راستا طرح‌های مختلفی برای شناسایی و دستگیری مهاجران بی‌مدرک انجام شده و این افراد به افغانستان مسترد شده‌اند.

استان خراسان رضوی به عنوان یکی از استان‌های مهاجرپذیر ایران دارای جمعیت بالایی از مهاجران غیرمجاز است که بنا به اعلام مدیر اتباع و مهاجرین این استان عملیات اخراج این افراد از خراسان رضوی با جدیت در حال پیگیری است.

پیشنهاد می شود: اخراج بیش از ۸ هزار تبعه افغانستان از پاکستان

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=13997

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها