یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
اخراج بیش از 7 هزار مهاجر افغانستانی از پاکستان طی 10 روز گذشته- ایراف

به گزارش ایراف، در ادامه موج اخراج مهاجران افغانستانی از پاکستان، رسانه‌های این کشور، از اخراج 7 هزار و ۴۱ پناه‌جوی افغان طی 10 روز گذشته از این کشور گزارش داده‌اند.

دولت پاکستان این شمار از پناه‌جویان را از ۲۵ فروردین تا ۳ اردیبهشت از این کشور اخراج کرده است. این پناه‌جویان مربوط به ۲۶۷ خانواده و شامل دو هزار و ۹۶۷ مرد، یک هزار و ۸۳۴ زن و دو هزار و ۲۴۰ کودک بودند.

گفتنی است که از زمان آغاز اخراج اجباری پناه‌جویان از پاکستان تاکنون، ۵۴۲ هزار و ۹۸۱ پناه‌جوی افغان یا اخراج و یا مجبور به بازگشت داوطلبانه به افغانستان شده‌اند.

این در حالی است که دولت پاکستان مرحلۀ دوم اخراج پناه‌جویان از این کشور را از ۲۷ فروردین سال جاری آغاز کرده است. انتظار می‌رود که در این مرحله حدود ۴۰۰ هزار پناه‌جوی افغان از پاکستان اخراج شوند.

ادامه اخراج اجباری پناه‌جویان افغان از سوی دولت پاکستان، نهادهای بین‌المللی و حکومت سرپرست افانستان را نگران کرده است. هشدار بدتر شدن وضعیت بشری در افغانستان با اخراج پناه‌جویان از ایران و پاکستان را چندی پیش سازمان‌های جهانی اعلام کرده بودند.

پیشتر نهادهای حقوق بشری نیز از نحوه اخراج مهاجران افغانستانی، حتی افرادی که دارای مدارک قانونی هستند، انتقادهای بسیاری را متوجه دولت و پلیس پاکستان کرده بودند.

پیشنهاد می شود:عزم مقامات کابل برای ساماندهی ۴ میلیون آواره داخلی

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=15581

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها