یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
کمک 4 میلیون دلاری برای ارائه خدمات بهداشتی به پناهجویان بازگشته از پاکستان

صندوق جهانی ارائه خدمات اضطراری (گلوبال فاند) بودجه ۴.۷ میلیون دلاری به‌ منظور ارائه خدمات بهداشتی به بازگشت کنندگان افغانستان از پاکستان تصویب کرد.

به گزارش ایراف؛ این نهاد بین‌المللی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مبلغ برای درمان بازگشت کننده‌گان مبتلا به ایدز (اچ‌آی‌وی)، سل (تی‌بی) و مالاریا هزینه خواهد شد.

براساس این بیانیه، با این بودجه اضطراری  ۱.۳ میلیون بازگشت‌کننده افغان زیر پوشش قرار داده خواهند شد که قرار است در جریان سال جاری به کشور برگردند.

آنلیس هیرشمن، مسئول بخش آسیای گلوبال فند می‌گوید بازگشت احتمالی ۱.۳ میلیون پناهجو به افغانستان، خطر گسترش بیماری‌های واگیر در کشور، به‌ویژه در مناطق روستایی و دور افتاده را افزایش خواهد داد.

وی افزود: ۱.۳ میلیون پناه‌جو بیش از سه درصد از جمعیت افغانستان را تشکیل می‌دهند. این افزایش نشان‌دهنده یک خطر اپیدمیولوژیک است و نمی‌توان بدون تقویت خدمات ضروری با ایدز، سل و ملاریا مبارزه کرد.

در همین حال، استفان رودریکس، نماینده برنامه توسعه سازمان ملل در افغانستان در این مورد گفت که بازگشت کنندگان از پاکستان در معرض خطر ابتلا به مالاریا و دانگ قرار دارند.

به گفته وی، این بودجه اضطراری صندوق جهانی می‌تواند که در کاهش خطرات ناشی از بیماری‌های واگیر کمک کند.

پیشنهاد می شود: احتمال بازگشت حدود ۱.۵ میلیون پناهجو از پاکستان و ایران به افغانستان 

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=6993

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها