جاری شدن سیل در فراه

مقام‌های محلی می‌گویند که دست‌کم ۴ نفر در ولایت فراه در غرب افغانستان بر اثر سیلاب ناشی از بارندگی جان باخته اند.

به گزارش ایراف، اسرائیل سیار؛ رییس مبارزه با حوادث طبیعی فراه، امروز دوشنبه، ۲۷ فروردین به رادیو ملی افغانستان گفت که جاری شدن سیلاب موجب بسته شدن راه‌ها شده است.

رییس مبارزه با حوادث طبیعی فراه همچنین گفته که در باران‌ها و سیلاب‌های اخیر به شمول دو کودک، چهار تن در این ولایت جان خود را از دست دادند.

این مقام محلی افزوده که در این سیلاب‌ها دست‌کم یک نفر زخمی شده و مردم فراه خسارات هنگفتی دیده‌اند.

براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست افغانستان به دلیل باران و سیل در ولایت‌های مختلف ۳۳ نفر جان باخته و ۲۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی حکومت سرپرست افغانستان روز گذشته اعلام کرد که در پی بارندگی‌های شدید روزهای اخیر و سرازیرشدن سیلاب در ۲۰ ولایت، ۳۳ نفر جان باخته‌ و ۲۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جانان سایق؛ سخنگوی این وزارت در یک نشست خبری در کابل گفت که این سیلاب‌ها علاوه بر تلفات جانی، خسارات مالی نیز برجا گذاشته است.

او افزود که این افراد در ولایت‌های بادغیس، ارزگان، فراه، قندهار، تخار، زابل، پروان، ننگرهار، هلمند، کابل، خوست، دایکندی، کنر، کاپیسا، پنجشیر، پکتیا، پکتیکا، لوگر، لغمان و هرات بر اثر بارندگی و سیلاب جان باخته‌ یا زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست افغانستان گفت که بر اثر این سیلاب‌ها ۶۰۶ خانه، هزار و ۹۵۰ جریب زمین کشاورزی و ۸۵ کیلومتر جاده تخریب شده‌‌ است.

به‌گفته این مقام،  بر اثر این سیلاب‌ها ۲۰۰ رأس دام نیز تلف و بیش از هزار خانواده متضرر شده‌اند.

ولایت‌های مختلف افغانستان از روز جمعه به این‌سو شاهد بارش باران و برف و سرازیرشدن سیلاب بوده‌اند.

در این رابطه مطالعه بارندگی و سیل در ولایت های مختلف افغانستان+ تصاویر پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها