چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
وزیر بهداشت دولت موقت طالبان

وزیر بهداشت دولت موقت طالبان در دیدار با استاندار خراسان رضوی اظهار داشت با وجود ظرفیت‌های پزشکی ایران، افغانستان به کشورهای دیگر نیازی ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایراف، «قلندر عباد» وزیر بهداشت دولت موقت طالبان در سفر به مشهد و دیدار با «یعقوبعلی نظری» استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به شرایط دو کشور ایران و افغانستان، اکنون بهترین و مهمترین زمان برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های مختلف و به ویژه خدمات درمانی ایران است.

قلندر عباد افزود: با وجود ظرفیت‌های مختلف پزشکی، حضور متخصصان و خدمات درمانی ویژه و مطمئن از سوی ایران، افغانستان نیازی به کشور‌های دیگر ندارد.

وی ادامه داد: در 40 سال گذشته ایران تجارب بسیار خوبی در موضوع بهداشت و درمان بدست آورده و ما به دنبال استفاده از این تجربه‌ها در زمینه‌های مختلف برای مردم افغانستان هستیم.

وزیر بهداشت دولت موقت طالبان اضافه کرد: ما برای اجرای طرح‌های درمانی و پزشکی از جمله تکمیل بیمارستان کابل، کلینیک درمانی، تبادل استاد و دانشجوی پزشکی مشتاق هستیم. ایران به ما کمک کند و تمامی این جلسات بصورت عملیاتی در اسرع وقت انجام شود.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: دولت سیزدهم یک راهبرد قوی همکاری با کشور‌های همسایه در موضوعات دیپلماتیک و فرهنگی دارد.

یعقوبعلی نظری افزود: با توجه به نزدیکی فرهنگ، مذهب و زبان، ما آمادگی داریم تا ظرفیت‌های خراسان رضوی را در افغانستان به کار بگیریم و در این راه در نزدیک‌ترین زمان گروه‌های متخصصین خود را به کشور افغانستان می‌فرستیم تا از مراکز درمانی این کشور بازدید کنند و قرارداد‌هایی بین دو کشور برای خدمات‌رسانی امضا شود.

در پایان این نشست نیز وزیر بهداشت دولت موقت طالبان از بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد بازدید کرد.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=84

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها