پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
ایران در ننگرهار مرکز درمان دیابت راه‌اندازی می‌کند

معاون سفارت ایران در دیدار با رئیس بهداشت ولایت ننگرهار وعده داد ایران در این ولایت مرکز تشخیص و درمان دیابت ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایراف: «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در سفر به شهر جلال‌آباد و نشست مشترک با «امیر محمد آفتاب» رئیس بهداشت ولایت ننگرهار در خصوص مسائل و مشکلات بخش‌های مختلف بهداشت و درمان از جمله تشخیص و درمان بیماری‌ها گفتگو کردند.

در این دیدار ضمن قدردانی از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف با مردم افغانستان از معاون سفارت ایران خواست تا در خصوص راه‌اندازی یک مرکز تخصصی تشخیص و درمان بیماران دیابتی در جلال‌آباد همکاری کند.

وی افزود رئیس بهداشت ولایت ننگرهار آمادگی دارد یک ساختمان جداگانه را برای این مرکز در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار بدهد.

مرتضوی نیز در این دیدار گفت: یک هیئت فنی برای تأمین نیازهای فنی و لوازم کارآمد در این مرکز وارد شهر جلال‌آباد شده و پس از ارزیابی، کار عملی در خصوص راه‌اندازی مرکز تخصصی تشخیص و درمانی بیماری دیابت در جلال‌آباد آغاز خواهد شد.

وی افزود: کارکنانی که برای فعالیت در این مرکز معرفی می‌شوند، برای آموزش‌های بیشتر به ایران فرستاده خواهند شد و از ایران هم برای آموزش آنها نیروهای متخصص وارد جلال‌آباد می‌شوند

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=89

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها